şükela:  tümü | bugün
  • hayatında güzel bir butik otelde kalmanın zevkine varmamıştır. genelde paçoz turistler için yaratılmış olan her şey dahil sistemindeki otellerde bizim insanımız da gidip kalıyor. allahım ne kadar zevksiz ne kadar vizyonsuz insanlarsınız. bir gün önceden kalmış sikindirik yemekler için sıraya girip sonra da müthiş ucuza tatil geçirdim diyosunuz. off yaa.
  • yemeklerden ziyade birayla ilgilenen beleşçidir. havuz cimnastiğini asla kaçırmaz.
  • 50 tl 'ye herşey dahilde kalır. arkasından yemekte ıstakoz bekler. ondan sonra memnun kalmadım diye bilumum yerde eleştirir. işte bu tatilci her daim parasız kalmaya ve tatilde mutsuz olmaya mahkumdur.

senin yerin camping hadi bakiyim...
  • (bkz: mini çakal)
  • tatilinde sadece dinlenmek isteyen turisttir. 150 tl'ye kalır ama öğlen ne yesem, akşam ne yesem, nerede yesem, ne yapsam düşünceleri ile kafasını yormaz, bütün tatil aylak aylak plajda kitabını okur, 2 adım dolaşmadan beslenir, bütün yıl eşek gibi çalışmanın acısını çıkarır.
    veya çocukluysa, çocuğa animasyon bulmai onun keyfine uygun yemek bulma, onun isteklerine kolayca yanıt verme imkanına tav olur. çocuk zor iş zira.
  • bundan 4 yıl önce ben de iyi bir bok zannettim bunu. bir arkadaşın bitirme projesi olarak hazırladığı tur kapsamında kalabalık bir grup rixos'a gittik sezon da tam açılmamış ooooh yiyos içiyos geziyos para vermiyos modundayız. ah dedik ne yeriz ne içeriz suyunu da çıkarırız.

tabii hem beleşçi hem öğrenci kesim olarak bizi ilgilendiren kısmı bol içkiydi. rixos adı geçince de bir halt sandık. tekiladan zehirlenen mi dersin, baileys diye kakalanan sütlü saçma sapan içkiler mi dersin, tadı bozuk rakı mı dersin... ulan bira bile sıcaktı o bile içilmiyordu. bin elle bir içki doğrultamadılar. işte o gün anladık her şey dahil tatil iyi bir bok değilmiş. 4 gündü de hemen bitti şükür. bir daha da tövbe!

not: alkolik değil, düzenli içiciyiz. * *
  • güney sahillerdeki hoteller anca bu biçimde doldurulmaktadır. ve bu hotellerin çoğu harika hotellerdir, yabancı turiste hizmet etmektedir. saunası, hamamı, fitnessı, on numara kahvaltısı ile turizmde yapılabilecek çok doğru bir harekettir bu. ya da kabul edilmiş pazarlama sistemi budur. diyelim ki gecelik 200 euro verdikten sonra herşey istediğin gibi olur. limak lara, dolphin ve benzeri büyük hoteller her zaman bu sistemi uyguluyorlar. ama diyorsan ki limitsiz pizza avantajındaki gibi kusana kadar ortalığa sıçana kadar hotelin her bir imkanına el atıp görgüsüzlük edeceğim. o da senin kalitesiz müşteri olmandan kaynaklanmaktadır. rus olsun alman olsun, türkiye'ye gelirken ek bir masraf çıkmasın diye herşey dahil istiyorlar. biz de durum daha farklı da nerde olursa olsun görgüsüz olmayacaksın, kendine laf ettirmeyeceksin.
  • sadece çocuklu aileler için uygun olabilecek bir seçenek. yoksa ne gerek var o kadar yol gitmeye, istanbul'da da havuzlu oteller falan var oraya gidin lan.
  • kolaların şerbeti az, şaraplar sirke, votkaportakalın portakalı tang-link gibi sulandırılış toz içeceklerden farksız, sabah kahvaltıdaki yumurta akşam yoğurtlanıp konuluyor, salatalı domates salata halinde pörsümüş bir şekilde önünde akşam başka nasıl kâr etcekler?

bu her şey dahili bir bok sanan beleşçi otelden giderken kağıt-kumaş terlikleri, iplik numunesini, kulak pamuğunu ve hiç kullanmayacağı boneyi alır yanına.