şükela:  tümü | bugün
 • athena'nin bir sarkisi. soylenebilecek en buyuk yalan. muhtemelen bu soz sarfedildikten sonra hic birsey guzel olmaz cunku zaten birseyler kouye gitmiyorsa bu soz sarfedilmez.
  turk filmlerinde su versiyonu da genellikle soylenir;
  -umudunu yitirmemelisin zira hersey guzel olacak...
 • hayatimda belkide en cok moralimi duzelten sarkilardan biridir.super otesi bir athena sarkisi.
 • ""bazen bir şeyler olur. yapmak istediklerimizi yapamaz oluruz, olsun istediklerimiz olmayıverir. çok sıkılırız. cidden sıkılırız. anlatmak istesek olmaz. toparlayamayız. bazıları vardır. anlar halimizi. gözlerinin içine bakarız, "kurtar beni n'olur". bir de hayatımızdan kaçıp gidiverenler vardır. bir gün bir yerde dönüp geleceklerdir. özleneceğizdir. büyümek biriktirmekse eğer, zaten biz unutmayız hiçbir şeyi. biriktiririz. sahi siz neler biriktirdiniz büyürken? ben ölümler biriktiriyorum. gidenlerin ardından kalanlara ömür diliyorum. kalp kırıklıklarımı daha bir özenle saklıyorum. incindiğim anların çetelesini tutuyorum. beni üzenleri daha çok seviyorum. gözümün içine bakamayanları yok etmiyorum. ben anlıyorum. hayatın bazen içten pazarlıklı olası geliyor, bazı şeyleri bizden bağımsız idare ediyor. biz hayatımızı dışarıdan seyrediyoruz.

  ilk paragraf çok kötüydü. aslına bakarsanız ben bir yolun sonuna geldim bir başka yolunsa başındayım. buradan bakınca çok güzel günler görüyorum. daha doğrusu öyle olsunlar istiyorum. güzel yıllar, güzel insanlar, sarmaşık dostlar -ki zaten varlar-, mucizeler: soluk gibi, sevmek gibi, doğum gibi mucizeler istiyorum. gülümseyen günler var önümde. duyduk duymadık demeyin, ben büyüyorum!

  biriktiriyorum. eskiyorum belki ama, anılar biriktiriyorum. orhan veli gibi
  'eskiler alıyorum,
  alıp yıldız yapıyorum
  ....
  bir de rakı şişesinde balık olsam.'
  sahi bu da bir mucize midir? rakı şişesinde balık olmak. olsun her şey olabilirim ama insan kalmak en güzeli sanki. insan gibi insan olmak.

  bu çırpınan yazı dopdolu bir bilinç altından, yorulmuş bir beyinden, sıkılmış bir kalpten çıktı. geri sayım çoktan başladı. bu sefer bir şeyler dilemek geliyor içimden. aborjinlerin dediği gibi : tanrı bize değiştiremeyeceğimiz şeyler için dayanma gücü, değiştirebileceğimiz şeyler için değiştirme cesareti; ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilecek sağduyuyu versin.""

  16.06.2004

  ayça yaltı
 • telefonumu acinca beni karsilayan hos geldiniz mesajim..
 • pollyanna nın namaz niyetine 5 vakit söylediği cümle.
 • buram buram hüzün kokan cümle.

  bir zamanlar, bugünler icin söylediğim, bugünlerde de yarınlar için soylediğim cümle.söylemiyorum aslinda, içimden geçiriyorum.söylesem kime söyleyeceğim ki?teselli eden çaresiz bir surat olurdum söylesem.

  bak işte bu günlerde bir sevgili olacaktı eski tesellilere gore.olmadı.yağmur yagdı bu gunlerde.ben de ucuz bir romantik gibi yagmur altında dolaştım, her şey sevgiliyi cağrıştırdı.ağladım.

  her şey güzel olacaktı.bazı şeyler güzel olmadı.dostlar güzeldi ama.dostlara sarıldım.ağladım.
 • valla oluyor bak; özellikle de biraz bekleyince...

  bu bir döngü bir süre kötü oluyor, sonra güzel ve sonsuza kadar gidiyor bu.

  sadece güzel olan zamanların tadını çıkarmak önemli, yoksa cidden cehenneme dönüyor hayat.
113 entry daha

hesabın var mı? giriş yap