• her sey seninle guzel
    yolda yurumek bile
    olmayacak düşlerin peşinde koşmak bile

her sey seninle guzel
    bu yağmur bu yaş bile
    yüzümdeki gözyaşının izleri
    onlar bile * *

(bkz: sakın dokunmayın bana)
    (bkz: bu kadeh senin şerefine)
  • saat sabahin dokuzunda bu sarkiyi deniz sekiden dinleyecegiz. olup,bitecegiz..
  • deniz sekinin sesinden dinlenesi, aglatasi hatta sevdicegi bununla uyandirasi sarki*...
  • çiğdem talu sözlerine, melih kibar bestesi olan ve zerrin özer'in 1980 yılında çıkardığı "gönül" isimli uzunçalarda seslendirdiği şarkının adıdır.
  • aynı duyguları paylaştığımızdan emin olduğumuz kadına söylenebilecek en güzel söz öbeği.
    bazen hayat çok sırandan gelir kişiye. mekanlar aynıdır, binaların griliği içinize işlemiştir, her gün hava güzel olsa da sizin içinizde hava çoğunlukla bulutludur. tıpkı yağmurdan önce gökyüzünün kurşuni gri bir renk aldığı gibi sizinde içiniz öyledir. yüzler aynıdır, hayat rutinleşmiştir vs. birden biriyle tanışırsınız ya da birisi ile anlamlı bir bütünü paylaşmaya başlarsınız. o zaman değişir işte herşey. ne binalar o kadar gridir, ne de hava sandığınız kadar bulutludur. her şey değişmiştir, çünkü her şey işte o anda biraz daha mana ifade eder, hayat rutin olmaktan çıkar. sevdiğinize söyleyemeseniz bile en azından içinizden tekrar edebilirsiniz : " her sey seninle güzel". gercektende de artık her sey onunla güzeldir. hayat, renkler, doğa, rutin metropol hayatı...
  • rahat ve huzura kavuşturan kişisiz yapamamaktır.

mutlu evliliklerde söylenen bir sözdür. en zor anda, gözyaşlarının süzüldüğü anda bile söylendiğinde gerçek anlamını yakalar.
  • deniz seki'nin devleştiği olağanüstü güzel, sözüyle, müziğiyle insanın içine işleyen aşık olunan bir şarkı. müziğin yükselmesi, alçalması ve deniz seki'nin mükemmel yorumu ile dinlenesi.

"beklenmedik bir anda ayrılık gelip çatsa
    seninle paylaştığım tek bir gün yeter bana"
  • (bkz: sedef pala)
  • 1980 yılında çiğdem talu'nun yazdığı melih kibar'ın bestelediği şarkı.

bir yerden kulağıma çalındığında isminin ne kadar basit ama bir o kadar da çok sey anlattigini fark ettim.
    sonra şarkının sözlerinden bağımsız, eşim aklıma geldi. gerçekten de herşey insanın sevdiği ile güzel.
hesabın var mı? giriş yap