• o çedar değildir. çedar olsa yerinde duramazsın. olsa olsa sarı renk verilmiş eritme peyniridir.
  • cheddar 'ı kim kaybetmiş, kim bulacak. onlar boyalı eritme peyniri.
  • oreo kadar olmasa da vardır böyle bişey.
  • 90lı yıllarda babam almanyaya gidip geldiğinde getirirdi bunu evde hamburger sandvic falan yapar arasina koyardim heyecanla öyle bisey yoktu çunku varsa da heryede olan bisey degildi, şimdi cidden ülkeyi saran cheddar manyaklığı insanı hayret ettiriyor vay be nerden nereye diye. daha da acaibi (ben hatirlamiyorum kucuktum) 80li yillarda da nescafe getirirmis almanyadan çunku turkiye'de yokmuş. nescafe lan bu dusununce.
  • cheddarın yandan yemişi bir peyniri pinterestte her tarifin içine sığdırma çabası ile bu moda başlamıştır.yakışan yemek var yakışmayan yemek var her şeyin içine koyuyorlar görüntü güzel ama lezzet ağır oluyor yüksek ihtimalle.
  • aslinda her şey graten ograten ile başladı...
    fırında makarnanın üzerine lazanyada da kullanılırdı peynir ama bu kadar abartı değildi.
    mac&chesee ile tanışan, çizburgerdeki sari peyniri çok beğenen yurdum esnafı da mardin yöresinde bile cheddar peynir olmadan yemek pişiremiyor artık.

bir yemek içinde peynir miktarı ne kadar yüksekse o yemeğin lezzet oranı o denli düşüktür.
    yemeğin kusurunu eksikliğini kapatan bir örtüdür.
  • şubat 2019'da konuşulan bir mevzuymuş. şimdilerde kim neye cheddar koyuyor merak ediyorum, modası falan da kalmadı, kilosu 200-300 arasında değişiyor. 200 gr alsan 40-50 tl yuh!
  • bir aralar da parmesan modası vardı.
    (bkz: olur öyle)
  • artık böyle bir şey var.
  • (bkz: tasty)
hesabın var mı? giriş yap