şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: pişmanım)
 • geçen yıl yaptığım eylemdir. çok zor geçen bir yılın ardından, artık kapısının dışına adım atamadığım bir evi içinde barındıran, sokaklarını görmeyi dahi kaldıramadığım bir şehirden kaçtım ve yerleştim ankara'ya. küçük ama huzurlu bir evde tek başıma yaşıyorum burda. geldiğimden beri birçok vahim, üzücü olaya sahne olmuş olsa da; grisini doğup büyüdüğüm yerin yeşiline, mavisine değişmeyeceğim bir kenttir ankara.
 • (bkz: downshifting)
 • ben yaptım, oldu.

  istanbul beni çiğnedi çiğnedi yuttu, hazmedemedi kustu.
  gitmem gerek bu şehirde yaşamak zorunda değiliz nereye gitsek üçümüz gideceğiz zaten birbirimizden başka kimsemiz yok...
  kriterler
  çocuğun yüzmeyi bırakmaması
  taşaklı lise ve üniversite sayısı
  iş bulmam.
  yani kalkıp tire'ye, şirince'ye filan yerleşemem.
  hee doğa çok güzel! gidin yerleşin o zaman!
  antalya, çanakkale, ankara, bursa

  dört seçenek belirledim.
  ankara yüzme federasyonu hariç hiçbirinden cevap gelmedi.
  işi ankara'da buldum gerçi işsizim şimdi o ayrı...
  oldu iki kriter okey
  okul?
  çok var!

  15 gün içinde taşındım.

  pişman mıyım?
  hayır.

  ben yaptım, oldu.
 • 4 sene önce yaptığım eylemdi. geçen sene de her şeyi bırakıp brüksel'e yerleştim, bir aksilik olmazsa 6 ay sonra her şeyi bırakıp eindhoven'a yerleşeceğim. daha öncesinde her şeyi bırakıp samsun'a da yerleşmiştim, sonrasında istanbul'a da yerleştim her şeyi bırakıp.

  ben mütemadiyen her şeyi bırakıp bir yere yerleşiyorum ama temel sağlam olmayınca demek ki işte dikiş tutmuyor. 6 ay sonra hangi ülkede yaşayacağımı ben bile bilmiyorum.
 • büyük bir hata olacak şehir yerleşmesidir.
 • gelmeyin lan dediğim. yok denizi yok, yok memur şehri, yok ölü şehir, yok gri şehir avm'den başka gidilecek yer yok vay efendim melih gökçek...
  bu kadar gömüyorsanız ankara'ya gelmeyin arkadaş, biz sanki bayılıyoruz hergün bu şehirde yaşamaya da ha bire gerçekleri yüzümüze vuruyorsunuz. sen ankara'ya gelme kardeş yozgat'a git.
  (bkz: sen gelme ulan ayı)