şükela:  tümü | bugün
  • her insanın hayatında en az bir kere, özellikle de tatilden sonra şehrin pası, kiri, iş hayatının stresi karşısında düşündüğü konsepttir.

bunu yapan insanlar yok değil gerçi. lakin özellikle denetim duygusu fazla yetiştirilmiş memurlar ve memur çocukları için bir nebze daha zor bir karardır.

güzeldir ama hayali bile. deniz kıyısında bahçeli bir ev, genişçe bir bahçe, envai çeşit bitki, meyve, sebze yetiştirirsin. geçinir gidersin. bir tane ufak yelkenli. her akşam salarsın oltaları denize. çipura, levrek, karagöz, kefal... inceden koyarsın rakını, bir tabak denizde soğutulmuş buz gibi kokulu çeşme kavunu... mis gbi imbat.

(bkz: hayallerde yaşıyor bazı ibneler)
  • iyi bir olası kaçış planıdır meğer ki bırakmak istedikleriniz ege'de olsun.
  • (bkz: emeklilik)
  • kalbin egede kalacağına yerleş gitsin.
  • ne guzel fikir.

dusunsene, tek katli bahceli bi evin var. adresin, "balik tutan sasi kedi sokagi/gumusluk". bahcen var, bahcende agaclarin. agaclarinda meyvelerin.

ölmezsin ki. ölmeyiz yani. ölürsek de hakkini vererek ölürüz. böyle dandik dandik yasayan ölü olarak degil.
  • guzel fikir..
    gencecik insanlara emekli hayali kurduran bu kapitalist duzen... amaaaan bana ne be!
  • 4 yılı sevdiğim adamla olmak üzere 8 yıldır hayalini kurduğum olay.her şeyi bırakıp ege ye yerleşmek.telefon,internet kullanmamak,kimsenin bize ulaşamayacağı gökovaya ya da datça ya yerlesmek.ama yapamadık maalesef.hem sevdiğimden hem de ege den ayrılmak zorunda kaldım.insan bazen ömür boyu unutamaz.
  • erzurumun soğuğundan sıyıran, sımsıcak bi hayaldir kendisi... deniz kokusuyla, ılıman havaya uyanılır. sıcak bi çayla, biraz baharat ve zeytinyağına ekmeciğini banarsın. akşamları kendi tuttuğun balığın yanına bi ufak açıp krallığının tadına doyarsın. o gece bide estimiydi , hah, tamamdır, yaşadığını anlarsın... tabi bide, iki parça giysi yeter adama orda. lahana gibi giyiniyoruz burda, yetti bee... -hanım topla tası tarağı....
  • bu hayal için yaşıyorum. asla bulamadığım huzurum sanki orada gülümseyerek beni bekliyor.