şükela:  tümü | bugün
1440 entry daha
  • varoluşumuzun çözümlenemeyen çelişkisi. bir nevi sisifos'un kayası yahut çıkmaz birer labirent. ne yaparsak yapalım, ne kadar ilersek ilerleyelim çözümü yok. hep gitmek isteyeceğiz. aynı zamanda gitmemek de isteyecegiz. sonra gidişler yeni terk edip bırakıp gitmeleri beraberinde getirecek. bu belki de böylece sürecek ya da bir yerde tıkanacağız. gidince kurtulacagımızı zannedeceğiz;ama sorunlar devam edecek. şayet neyi bırakıp gidiyorsak belki düzeni, belki insanları, belki de bir sürü başka şeyi karşımıza gene terk etmemiz gereken bir düzen, insanlar ve bir sürü şey çıkacak. oyunu tekrardan oynamamız gerekecek. bu çelişki de peşimizi bırakmayacak. sebebiyse aslında bizim kendimiz. kendimizi bırakıp gidemeyiz. kendinden kurtulamazsın. her nereye gidersen git gene kendini, kendine karşı pusuda beklerken bulacaksın. ve sonra bir kez daha...
  • nereye be nereye.
    zorunluluktan olmali şu halde en olmak istemedigim yerdeyim, insanların bi insana acıdığı günlerdeyim ve şimdi beni buradan kovsalar, istedigin yere gidebilirsin deseler ileri bir adım atacak yer bilmiyorum. istek olmayınca bilmek ne ola.

bu her şeyi bırakıp gitme istegi duyanlar çok şanslisiniz. bu isteginizi sevmeye devam edin.