şükela:  tümü | bugün
  • şu sıralar planlarım bu yönde.
  • norveç'ten sesleniyorum. o işler öyle kolay değil. çelik gibi sabır ister. emek ister. göt ister. gelin başarın, ortaya bir şeyler koyun destek olalım. gelenlerin yarısından çoğu ilk senesinde geri dönüyor. öyle yapcam olcak olmuyor. haydi lykke til
  • beni de götürün dediğim başlık
  • herşeyi bırakınca bir işe yaramayan yerleşme biçimi. en azından umutlarını almalı insan yanına.
  • ben tanzanya'ya bile fitim lan, ne norveçi.

milletteki lükse bak...
  • urkunc bir durum.
    her seyi birakmak kismi ozellikle.
  • "nirvicten sisleniyorüm,o islir iyli kiliy digil. imik istir, git istir"

yavsaga bak. goren de güneş sistemi teorisini, nukleer fuzyonu icat etti sanacak.
  • ilk etapta iş güç bırakıp doğrudan norveç’e yerleşmek iyi paranız olduğuna delalettir. norveçte ümüğünüz kurur paranız yoksa yada çalışmıyorsanız. şuan oturduğum ev 35 metrekare 8.000krone yaklaşık 4200lira.
    çalışabilirseniz de bekar standart 70m2 ev zor. sistem çalışan evliler için kurulmuş resmen. çift maaşla maddi problem yaşamazsınız ama tek maaşla evli iseniz geçinme derdi olur. ortalama 10-12bin eve verirsniz. ortalama 18-20.000 alır asgariler. 8.000’e de standart geçinirsiniz.
    bu arada norveç’in 3 ay kadar güzel mevsimi var. sonrası pek matah değil benim gibi soğuk çok sevmeyenler için. uzun süre türkiyede yaşayıp sonradan taşınmış biri olarak alışmanın zaman aldığını söyleyebilirim. geliyorsanız şimdilerde gelin. hava enfes.
  • hershey firmasının sahibi milton amcamızın vakti zamanında yapabileceği bir eylemmiş ama yapmamış gençler. bir de bu taraftan bakmak lazım.