şükela:  tümü | bugün
  • lanetlenmiş insandır. unutma eyleminin ne kadar önemli ve güzel olduğunun bilincindedir.
  • post-it gibi her yere yapıştırılası insan modeli.
  • bir süre öncesine kadar bendim bu.

misal akşam tartışıyoruz eşimle,uyuyorum sabah uyanıyorum.ben ne dedim o ne dedi,o esnada hissedilen sıcaklık kaç dereceydi hepsi aklımda.eşim günaydın diyor mtlu mutlu ,bende surat beş karış.adam şoke oluyor tabi.sonra işin yoksa ona hatırlat mevzuyu.

şimdi öyle değilim.küs uyuduysam eğer sabah uyandığımda baya bir çaba sarfediyorum neden küstüğümü hatırlamak için.küs olduğumu hatırlıyorum ama bak hala..
  • sadece olaylar olsa iyi; tanıştığında üzerinde ne vardı, okuldan arkadaşının 5. sevgilisinin adı neydi, uzaktan 3. kuşak akrabanın gelini ne iş yapıyor hepsini hatırlar(ız).
    bazen üzülüyorum kendime, beynime. öyle bir hal aldım ki sanırım beynimin %90'ı dolu, yeni yer açmadan yeni bilgi alamayacağım yakında.
  • birlikte alemlere akmaktan kaçınılması gereken insandır. yoksa sabah uyandığınızda "onu o şekil yaladın, bunu bu şekil yuttun, bir dahaki sefere ağzınla iç" konulu kısa metrajlı bir kişisel gelişim konferansına maruz kalabilirsiniz.
  • unutmanın da ne büyük bir nimet olduğunu bilen insandır. zira insanın mutlu olması için bir kaç şeyi hatırlaması yeterli ama bir çok şeyi unutması gerekli şarttır. bu nedenle bir şeyleri hatırlamaya değil de unutmaya çalışır.
  • zaman zaman lütfen bitsin diye bağıran insandır, bir film şeridi gibi geçmişi ve geleceği birbirine karışır, travmalarının üstesinden gelemez, kin tutamadığı için sevinir, kırgınlıklarının geçmemesine ise üzülür. hiç bitmez, kafasındaki dönüşlülük asla bitmez, bir şeyi hatırlar, o başka bir şeyi etkiler, domino taşları kafasında oradan oraya devrilir durur.