• farkında olan ve görmezden gelemeyen* kişidir.
  • son derece hassas bir kişidir. neredeyse 7 saniyede bir gündemin değiştiği bir ortamda, her şeyin bildik anlamlarını yitirdiği binlerce olayla karşılaşan, çaresizce boyun eğen, eğmek zorunda bırakılan, binlerce neden ve niçinlerin cevabını bulamayan, tıkanma noktasına gelmiş, her şeyi büyük bir hassasiyetle irdelemeyi görev edinmiş insandır.
  • (bkz: esgk)
  • (bkz: mermaid)

itiraf ediyorum, ne var??
  • bu insana çevresinde olup biten her şeyden sorumlu olmadığını öğretmek gerekir en kısa sürede. yoksa sürünür. mutluluğu unutur. neden saçlarıma aklar bu kadar erken düşmeye başladı der. neden başım bu kadar çok ağrıyor der. nasıl oluyor da yeri geldiğinde bir fatura numarasını, kalem markasını, köşedeki bakkalın telefon numarasını bile net olarak seçebildiğim rüyalar görüyorum der.

bazen bir silkinir kendine gelir. fark eder ki geçen gün ömürdendir.
  • öncelikle bu kişi için her şeyi kafaya takmak beraberinde abuk sabuk mide hastalıklarına ve sinirsel başka bir sürü hastalığa yol açar. psikolojisiyle beraber fizyolojik sağlığı elden gidiyorsa zaten o depresyonun sonu gelmez, bi boşverin yahu. "kirlenmek güzeldir" gibi saçma sapan cümlelerin varolduğu bu dünyada boşvermişliğin dayanılmaz hafifliğini yaşayın azıcık. sevdiklerinizin sağlığı yerindeyse, gerisini boşverin. "sevmiyor ve sevilmiyorum" insanlarındansanız da meraketmeyin bu kalabalık dünyada en az bi kişi bi gün bi yolunu bulup size kucak açar. "e o gün de bir türlü gelmiyor" diyorsanız da bu yazının sizin yüzünüzden bu kadar uzadığını farkedin ve bunu da kafaya takın şimdi olur mu*...
  • zehrini çevresine de saçıp rahat adamı streslere gark eden andaval. lan bi siktir git evinde üzül ağla, gelip kafa ütüleyeceksen de merhaba merhaba, herkesin derdi var arkadaş.
  • hele ki olmayan şeyleri de takıyorsa kafasına, ben onu o kafasından öperim. iyi depresyonlar canım sana. bütün sokakların depresyona doğru. muck.
hesabın var mı? giriş yap