şükela:  tümü | bugün
  • vasiyet olarak bırakılırsa, ilginç bir ironi oluşturur.
  • düşünmek fiilinden kaçtığımız ya da içinden çıkamadığımız durumlarda sıkça sığındığımız söz öbeği.
  • bazen bir kişi tarafından da kullanılabilecek söz öbeğidir.

zamana bırakan mı bırakılan mı taraf olduğunuza göre farklı duygular yaratır.

zamana bırakan tarafsanız oldukça rahatsınızdır. ya bırakalansanız..off offffff...
  • yapılacak bir şey olmadığında mecburen yapılandır. çok zordur, hele de sabırsız ve heyecanlı biriyseniz.

işte bırakamayanlar değiller midir sevgili kapısında ağlayanlar, telefon açıp duranlar. o da bilir aslında zamanın ilaç olacağını ama sabrı yoktur. acı çekmeye gücü yoktur.

bi beklese halbuki, her şey yoluna girecek değil midir?
  • en güzelidir. elden bir şey gelmeyince bırak her şey olacağına varır mantığıyla hareket etmek gerekir bazen .
  • zaman içerisinde kaybolmaya mahkum olmak.
  • bazen yapılması zor olan dinlenme evresidir aslında.

soluklanmadan nasıl geçer yorgunluk hali, hangi ara hazırlanabilirsin ki beklenen güzel günlere. işte o zaman yapabileceğin tek şeydir; biraz hüzün biraz umutla.
  • siçtiginin (bkz: isaret)i.
  • en son yapılması gereken şeydir. yani efendim düşünsenize sen işini zamana bırakırsan ben bırakırsam zaman ne yapar? hangi birisine yetişicek bu zaman? yani eğer işinizi zamana bırakırsanız ve zaman adil iş prensiplerine sahipse yani sırayı takip ediyorsa sizin işinizin görülmesi çok ama çok uzun zaman alabilir. kendi işinizi kendiniz görün efendim zaman sizi düşünmez hem düşünseydi yaşlandırıp da öldürür müydü sizi hiç?