• bir gün biri gelir
    ve sadece sevdiğiniz insan, sevgiliniz, eşiniz olmaz;
    ondan çok daha fazlası olur;
    en mahremi ayıplanma korkusu duymadan, utanmadan anlatabilirsiniz
    sırdaşınız olur;
    en büyük keyifleri, zevkleri paylaşabilir,
    arkadaşınız olur;
    en büyük korkularınızı paylaşır, kollarında sakinleşir,
    anneniz olur;
    onu kollarınıza alıp kafasını sevip sıcaklığınıza gömersiniz
    evladınız olur;
    ara ara sizi zorlar, sizi itekler, sınırlarınızı dener, adeta seytanın avukatlığına soyunur
    yaşam da koçunuz olur;
    bazen kardeşiniz olur onun tecrübelerinden yaralanır, o beraber büyümüşlük duygusunun sadece kardeşlere kazandırdığı abuk subuk soruları sorma lüksüne erersiniz ve bazen siz ablalık yaparsınız;
    kimi zaman kendi başına yaptığınız tuhaf hareketleri, tuhaf dansları beraber yaptığınız ikiziniz olur, sonrasında yıkılı devrilip deliler gibi güldüğünüz;
    aileniz sayarsınız seçtiğiniz, seçildiğiniz,
    tüm önceliklerin öncesinde gelir, en birinci önceliğiniz olur:
    ve o insan herşeyiniz olur.

her şeyim çok şeyiminden ötesi; doğru insanızdır. (bkz: doğru insan/@ride) (bkz: çok şeyimsin)
  • ağzınızdan çıktığından, aklınınızdan geçtiğinde bencilce sevme imkanınızı kaybettiğiniz sözdür.

bir insanın her şeyi olmanın

çok şeyi olmaktan farkı

biz'den önce sen diyebilmektir kimi zaman

tıpkı

bir insanın çok şeyi olmanın sadece sevgilisi olmadan farkının

ben yerine biz demek olduğu gibi .....

eğer bir insanın her şeyi iseniz

kimi zaman anne gibi, baba gibi, dost gibi

her şeyden önce sen diyebilmektir.

zor olsa da can acıtsa da .....
  • -sahip olunanlarin hepsine verilen isim -saol yok:)-
    -sevgiliye zarta zurta solenen bi kelime..
  • çok şeyiniz olan bir insanın bazı yerlerde,zamanlarda,duygularda büründüğü haldir.o, o an için her şeyinizdir.
    (bkz: çok şeyimsin)
  • tuhaf,güzel tuhaf bir şekilde kendine gün içinde defalarca şefkatle baktıran, kimi zaman kafanızı okşayıp kucaklamak istediğiniz, kimi zaman delicesine içini sarıp kendine bir daha, yeniden aşık ettiren, kimi zaman sadece gözlerinizle anlaşıp kendinizi anlatmak için tek bir bakışın yettiği huzurunuz, tutkunuz, aşkınız, şefkatiniz, tüm sevilerin toplamı .....

içinizde binbir duyguyu harekete geçiren, aşkı sevgiyi sevgiliyi eşi anlatmak için herkesin bir parçasından yakalayıp uzun uzun betimlemelerde bulunduğu cümlelerin tümünden oluşan kitap .... her gün kendini yeniden yazan, kendini heyacan, dinginlik, huzur ve tutku ile okutan aşk, macere, felsefe, ansiklopedi, polisiye, macere romanı olan kişi .... hani kelimelerin çokça kifayetsiz kaldığı.
  • buraya ekleme yapmamalıydım...karshılıklı sevgi gösterisi gibi olacak ama ne diyeyim...ab_animmmmmmm
  • bildiklerim
  • müzik ozoda nursaidove'ya, sözleri demet sağıroğlu'na ait bir şarkı:

önce inanmazdım, sen inandırdın
    yürekten bağladın, aşka inandım
    yitip gitmeyecek, hep yanındayım
    sensiz geçmeyecek hiç baharım, yazım

girdik çıkılmaz ki tek yön yolumuz
    bırak hiç düşünme ne olur sonumuz
    nazara inanmam, bozar sevdamızı
    sensin tek bildiğim

kaderim, aşkım
    her şeyim, her şeyim
    bir tanemsin benim...
    mazi bir yalanmış,
    sensin gerçeğim...
  • "herşeyim" bir insanın hayatta değer verdiği her şeyin toplamını ifade eden birisine denir.
hesabın var mı? giriş yap