şükela:  tümü | bugün
 • bugün markete gidince farkettiğim gerçek. çok zengin bir ülkede yaşıyor olmalıyız. çok şaşırdım. ama bir yandan sevindim demek ki dedim insanımız bayağı bir zenginleşmiş. devletimiz gerçekten iyi iş çıkarıyor:)
 • ayıptır söylemesi az önce marketten iki tane 500mllik meyve aramalı süt ve 6 adet 200mllik paketlerinden aldım.

  18 lira verip çıktım ve kendi kendime "neden her şey bu kadar pahalı?" diye sordum...
 • çevremde ki maddi durumu çok iyi olan insanlar bile bu durumu idrak etmeye başladığı için evet alım gücünün ana sikilmiştir diyebiliriz. ben mi ben hep 50 liracılardanım.
 • 40 yıllık ömrümde ben hiç duymadım, herşey ne güzel çok ucuz kazancımızla herşeyi alıyoruz, yetiyor da artıyor, diye bir cümle. hangi hükümet olursa olsun bu durum hep aynıydı, herşey ateş pahasıydı.
 • insanoğlunun doğasındaki açgözlülüğü bir kenara bırakacak olursak, bu konuyu barınma, yeme-içme, temizlik gibi temel ihtiyaçlar üzerinden değerlendirebiliriz.

  5 veya 10 yıl öncesine göre, bir aylık asgari ücretle kirada oturulabilecek ortalama evin kalitesinin ne kadar düştüğünü, yapılabilecek alışverişin miktarının ne kadar azaldığını, seyahat özgürlüğünün maddi anlamda ne kadar kısıtlandığını görmek mümkün. millet kötü kokmasın diye kullanılması gereken deodorant fiyatlarındaki artışa bir bakın, akıl almaz! göreceksiniz; bu yaz, her geçen yazdan daha kötü kokacak metrobüsler, sebebi de bu.

  tüm bu süre içerisinde, hükümetin yerli üretimi bitirmesi ve dışa bağımlılığımızı hızla arttırması yetmedi; dışa bağımlılığın birim maliyeti de hızla arttı. nedir o? dolar ve euro. neden oldu? çünkü ehonomi çoh eyi değil, bombok durumda.

  göstergeler belli, sonuçlar aşikar. bunlar hala nispeten iyi günlerimiz.
 • bu ülkede insan hayatı hariç her şey pahalıdır.

  belediyenin açıpta kapatmayı unuttuğu bir çukura düşebilirsiniz,

  yolda yürürken sabitlenmeyen bir plaka yerinden çıkıp kafanıza düşebilir,

  hapishanelerde siyasi suçlular sayesinde yer olmadığından defalarca suç işlemesine rağmen serbest bırakılan birisi madde etkisi altında, eğlencesine size işkence edip öldürebilir.

  ama ölmek dışında, özellikle yaşamak çok zordur bu ülkede.