• bugün dışarı çıkıp hiçbir şey almadan 250 lira harcadım. diş macununa 25 lira verdim, diş macunu lan.

fransa'da 1 diş macunu 25 euro olsa 3-5 tane fransız ihtilali izlerdik gibime geliyor.
  • fakirleşmek tam olarak böyle bir şey. her şey pahalı geliyor insana. önce lüks dediğimiz şeyler çıkıyor hayatımızdan sonra da zorunluluklarımızı ertelemeye başlıyoruz. enflasyonun yüksek olduğu bir ekonomik ortamda hayat kalitenizin sürekli düşmesi kaçınılmaz bir sonuç maalesef. dünyanın en rezil şeylerinden birisidir enflasyon.
  • bu ülkede insan hayatı hariç her şey pahalıdır.

belediyenin açıpta kapatmayı unuttuğu bir çukura düşebilirsiniz,

yolda yürürken sabitlenmeyen bir plaka yerinden çıkıp kafanıza düşebilir,

hapishanelerde siyasi suçlular sayesinde yer olmadığından defalarca suç işlemesine rağmen serbest bırakılan birisi madde etkisi altında, eğlencesine size işkence edip öldürebilir.

ama ölmek dışında, özellikle yaşamak çok zordur bu ülkede.
  • sebebi fetö'dür.
  • kötü günler geride kaldı önümüzde daha kötü günler bizleri bekliyor. son demler tadını çıkarın...

abd'de -zaten beklenen- reflation başladı.
    türkiye gibi ülkeleri teğet geçmez, deler geçer yakında...

sıkı tutunun, ısıtmaya başlıyorlar...
  • gerçekten şu aşağıda yazacaklarımı almazsak hiçbir yemeği yapamıyor veya ihtiyacımızı gideremiyor ancak onları almayıp sadece yemeklik alsak bu sefer yemeği yapamıyoruz.

ayçiçek yağı 2 lt —> 40 tl

tereyağ (migros) 500 gr —> 25 tl

diş macunu; 40 tl (indirimli hali)

tuvalet kağıdı 16'lı; 35 tl (zımpara kağıdı gibi)

şimdiden 140 tl oldu.

pişirceğimiz yemek yok içinde. bu millet ölsün gebersin listesidir bu.

bulaşık ve çamaşırı elde yıkamamaya karar verirsek 250 tl'ye kadar yolu var. içinde yine yemek yok.

işte bizi bu duruma düşürenler, gerçek bir vatan hainidir.
  • bu aralar sürekli bunu soruyorum kendime “neden?”diye.
    neden rahat bir hayat süremediğimi,sürekli olarak hesap kitap yapmaktan,bir ihtiyacımdan kısıp diğer tarafa yetirmekten,kendi hayatımdan ödün vermekten yoruldum.
    birçok yaşıtım ve diğer insanların kaderine terk edilmesini hazmedemiyorum.
    bu yaşıma bir daha gelemeyecek olmam ve görünüşe göre hayatım boyunca daha iyi koşullar için mücadele etmem gerekirken benimse günü kurtarmak için mücadele etmek zorunda olmam zoruma gidiyor.
  • hemen her gün up yapılması gereken konu.
    insan bu fiyatlar karşısında ne yapacağını bilmiyor. hani lüks alışveriş değil geçen 2 kg yoğurt alırken almasam mı diye düşündüm, abv böyle fiyatların.
  • inanılmaz canımı sıkan ve beni boğan durum. harcamak için para kazanıyorum ama kazandığımın parayı her şeyin çok pahalı olmasından mütevellit harcayamıyorum. bu nasıl paradoks amk.

düz tişört 200 lira, en kötü menü 40 lira, market fiyatları ortada ki elektronik ürünlere hiç girmiyorum.

yeter amk. yeter.
hesabın var mı? giriş yap