şükela:  tümü | bugün
  • sınavdan çıkınca "oy çok kötü geçti yahu" diyip, notlar okunurken en yüksek notu da bu hınzırlar alır..
  • sınav sonrası "0 alcam yapamadım hiçbişi! böğügühühü!" diye salya sümük ağlayan tiplerdir. notlar açıklanıp herkesten yüksek aldıkları görüldüğünde sinir krizi geçiren insanlara bakıp yüzsüz bir şekilde sırıtırlar. çok da kaale alınmaması gereken yaratıklardır zira belli bir zaman sonra bunlara karşı bağışıklık kazanılır. gelip yanınıza "çalışmadım, sıçtım ben bittim!" diye zırlamaya çalıştıklarında "siieeee hadi yürü gözüm görmesin!" tepkisini alınca kendilerine gelirler ve henüz ne mal olduklarını bilmeyen yeni kurban arayışına çıkarlar...
  • bu kisileri tanimak için 1 veya 2 sinav yeterlidir. bakarsiniz ilk sinav yüksek aldi bir sans daha verirsiniz içinizden, ama gene "aa 88 almisim lan oha 60 bekliyodum" gibi serzenisler duyarsaniz kisiye "vay be" diyip içinizden pis inek diye damgayi vurabilirsiniz deftere.
  • (bkz: inek)
    boyle bir buyusu vardir ineklerin gercekten. n sayfayi hatmedip sinavdan 10 alir, sinavin gerek oncesi gerek sonrasi "- cali$madim walla, biraz baktim dun ak$am, hoca vermi$..." diyen tiplerdir bunlar.
    bir de $u turleri vardir:
    sinavdan aglayarak cikip 10 alan inekler.

(bkz: bo$ link)
  • genelde calismadim diyerek girerler sinava, hatta oole bi abartirlar ki bu calismama olayini, tanimayan bi insan gercekten de 0 alicak diye bekler, oysa ki sinav gecer biter, sonuclar aciklanir, an asagi 80 almistir bu hic calismayan insanlar. bi de ustune uzulurler, bozulurlar..
    calismadim demelerinin nedeni kanimca, ya yeterli calismadiklarini dusunmeleri, ya da inek olmanin verdigi utancla, bak ben de arasira sinavlara calismayabiliyorum izlenimi yaratmaktir..
  • kendilerine olan güvensizliklerinde mi kaynaklanır yoksa çalışmayanlarla kafa bulmaktan mı hoşlanırlar bilinmez ama,sonuçlar açıklandıktan sonra yüzlerindeki iğrenç mutluluk hali benim midemi bulandırmakta.
  • bu insanlari mazur gormek gerekir. zira bu insanlar hakkatten normalin cok uzerinde calismistir ama kendileri o kadar inektir ki bu calisma onlara asla yetmemektedir ve hic calismadiklarini beyan etmektedirler.
  • bu hayvanlar* isleri, gücleri, erkek/kiz arkadaslari falan olmadigi icin günlük ders calisma hadisesine girip bütün notlari, bütün konunlari deli gibi ezberlerler, dolayisiyla son gün calisma gibi bir ihtiyaclari kalmaz. "hic calismadim valla" derken bir nebze de olsa dogru söylüyorlardir, fakat tek yaptiklari gerceegi saptirmaktir.

(bkz: ineklere ölüm)