şükela:  tümü | bugün
 • "ne gibi?" diye soracak olursanız, cevabı şu oluyormuş: "sulu-kuru"

  bir recep tayyip erdoğan tespiti.
  tamamı şöyle: "...bakınız sulu-kuru her türlü kötü alışkanlıklar gençliğimizde var. bu tabi gençliğimizin ne yazık ki çok çok arzu edilmeyen yerlere doğru kaydığını gösteriyor..."

  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/12370558.asp

  az bi alıntı daha yapacam, çok etkilendim çünkü..

  "eğer suç oranlarında bazı konulardaki artışlar varsa ebeveynler olarak bizim, okullarımızdaki eğitim anlayışının, devlet olarak hükümet olarak bize ait şüphesiz ki eksikler var sorunlar var. eğer kötü haberler, kara haberler duymak istemiyorsak yavrularımızı bu istenmeyen durumlara düşmesini istemiyorsak devlet-millet elele vereceğiz. çocuklarımızı çok daha iyi yetiştirmek ve bu kötü alışkanlıklardan kurtarmak suretiyle yavrularımızı bu ülkenin aydınlık geleceğine birer köşe taşı olarak görmek istiyoruz. bunun için okullarımızın çok büyük önemi var. ama anne-baba olarak bizlerin de çok büyük görevi var."

  ya peki bu kötü haberler-kara haberler ne oluyor?
  şimdi bu sözün nereye selam yolladığını anlamayan kaldı mı? ben anlamaktan utanıyorum..
  o değil de, yavrularımız dedikçe tüylerim diken diken oluyor yeminle.
 • (bkz: kuru sulu)
 • her turlu habis dusunce, cagdisilik, iftira, yuzsuzluk ve akil-mantik cercevesinden uzakta cikarimlar da muhafazakar kesimimizde var ma$alllah, bu sekilde algilamalari dogaldir.
 • cevaba göre şunu söyleyebilirim ki; '' teessüf ederim''.
 • bardağın sadece boş kısmını görebilen zihniyetin cümlesi.
 • efendim aslında bir yerde doğru olabilir bir saptama, bir tespih. şimdi gençliğinde böyle her türlü kötü alışkanlığı yapan şahısların ileride mümin olduğunda söylemesi çok uygundur bu tümceyi. şimdi biz gençliğimizde her türlü kötü alışkanlık yaptık, yaptık da şimdi dönüp bakıyoruz artık yapmıyoruz, o nedenle gençliğimizde var yani anlatabildim mi bilmiyorum da. bence böyle bir şey. biz bir müminler olarak, böyle 30-40 kişilik bir gruptuk gençken, her türlü ot, alkol filan aldık işte derken sulu kuru çılgın alemler pilav demişler o da doğrudur, onları da yaptık, o zamanlar biz böyle genç metalikacılar olarak çok şey yaşadık ama çok şükür bugün şakirt olduk, 30-40-50 yaşında 30-40 kişilik bir grubuz biz.
 • kötü alışkanlık derken arabayla yayalara çarpıp kaçmaktan bahsediliyorsa eğer, ki benim aklıma gelen en kötü alışkanlık bu, çok doğru bir tespittir efendim. bu kötü alışkanlıklar sayın başbakanın çok yakınında olduğu için şikayet etmesi de gayet normaldir. o da bir baba en nihayetinde gençliğin bu vahim hali eminim geceleri uykusunu kaçırıyordur.
  yalnız sulu ile kuruyu oturtamadım ben ?
 • tayyip bu sozu soylerken kendisi gibi dusunen gencleri kastetmis. o yuzden kendisine katiliyorum.

  kendisi gibi dusunmeyen gencler aynen devam edebilirler. bekleme yapmayin.
 • gençlik yaratığının alkole ve esrara bulanmış olduğunu belirten cümle, tabi, gençlik tek vücut bir yaratıktır ve kötü yoldadır. ayrıca, alkol ve esarı değil içmek söz olarak ağıza bile almak (allahım sen affet) büyük günah olduğundan bu, sulu-kuru tanımlaması şıfttırılmıştır, mecburiyetten. lakin, "ülkenin aydınlık geleceğinde birer köşe taşı olacak yavrular" kısmını tam anlamadım. daha değişik bir yaratık türü olmalı. şimdi herkes yanındakinin elini tutsun, yavruları kötü alışkanlıklardan kurtaracağız. yalnız bu kurtarma zincirinde araya bir de devleti katmak lazım. postacı-polis falan, artık hangisi denk gelirse, tutun elini. are you ready? de haydi.