şükela:  tümü | bugün
  • debe editi : gercek sayilar aciklansin.

yani resmen gizledik sayilari...

kelime oyunu yaparak salginla mucadele eden bakan beyanidir...
    ulan murat emir ve fox da olmasa gercekleri ogrenemeyecegiz...
    haber
    haberde gecen gunluk vaka sayisini yalanlamadi bakan, yani gunluk 30bin sayisi dogru.
    inanilmaz...

insallah her ölü ölüdür...

edit: ulan be tecavuz ettiniz mesaj kutuma...

simdi birine anlatir gibi anlatacagim;
    neymis 28 temmuzdan sonra vaka sayisi degil hasta sayisi yazmislar.
    diyelim okay. hasta yazmaya basladiniz.

e simdi 1500 civari hasta varken asimptimitik sayi 30bin ise;
    28 temmuzda 963 vaka belirtmisseniz 29 temmuzda hasta sayiniz 20 de 1 olmali...
    hadi 20 de 1 degil, 10 da 1 olsun, hadi lan ayaginiz alissin 5 te 1 olsun.
    kac olmali?
    200 hasta olmali minimum...
    peki kac hasta var 942.
    görsel

yani onemli bir veri degisikligi yapiyorsaniz dramatik bir dusus olur. verilerde sapma
    olur.
    burada yok.
    yani kan di ri yor su nuz.

yani kandirildik.
  • berat reyizden diss bekliyorum;

"her dolar döviz değildir."
  • bir fahrettin koca vecizesi.
  • yanlış yapıyorsun bakan bey.
    boşuna kameralar karşısında terleyip, kıvranıyorsun.
    senin yerinde olsam çıkar, göğsümü gere gere saklıyoruz lan vakaları, napacacaksınız amına koyduklarım derim.
    gerçek de bu zaten. napacaz? onca yolsuzluk çıktı, ihanet çıktı, peşkeş çıktı ne yaptık?
    şimdi ne yapacaz sanki?
    bu ülkede hırsız yargılanmadı, hırsıza hırsız diyen yargılandı.*

sayın bakancığım;
    ben sizlerin yerinde olsam, rte'den korktuğum kadar yarın devranın dönmesinden korkarım.
    gözünüzün önünde o kadar çok örnek var ki. mesela fetö.
    daha düne kadar dört yanda at koşturup, orduya kumpas kurabilecek kudretteydiler.
    şimdi acziyet içinde cezaevlerinde sürünüyorlar.

her vaka hasta değildir. sözün güzelliğine bak.
    daha kibar bir şekilde sizden saklıyoruz diyemezdi.
    adam resmen işimize geldiği gibi açıklıyoruz diyor. bu rezalet bile değil.
    ayrıca bu hadise de gösteriyor ki fox'un geçen gün yaptığı haber doğru.
    yatacak yeriniz yok. şimdilik.

(bkz: siyasal islamcı ahlaksızlığı)
  • sağlık çalışanlarının enayi yerine konulduğu beyan. sayın bakan açıklanan sayının haricindekilerin asemptomatik olduğunu söyledi. filyasyonda çalışan biri olarak şunu söyleyebilirim ki asemptomatik birisinden numune alınmıyor bile. 60 yaş üzeri ve kronik hastalığı olanlardan alınabiliyor tarama amaçlı ama bunu çalışan arkadaşlar da iyi bilecek ki bu kişilere yapılan testler aldığımız numunelerin çok küçük bir bölümü. bari genel durumu daha hafif, direkt evde ilaç başlanan veya hastanede ilaç başlanıp eve yollanan, evde takip edilen hastalarımız deseydiniz de sağlık çalışanlarının gözüne baka baka yalan söylemeseydiniz. madem öyleydi bizler ne diye temaslıların semptomu var mı yok mu diye takip edip, aynı eve bir babadan bir çocuktan bir ondan bir bundan numune almak için aynı eve defalarca gittik o tulumlarla. neden semptom takibi yaptık.
  • (bkz: vay anam vay neler donmus serhat ya)

aktrolleri sahneye davet ediyoruz.
  • burada beyefendiyi öve öve bitiremeyen muhalefet bireyleri görün gerçekleri.

bakın ben bu bakan beye kötü demiyorum ama sistemde bu kişilerin faktörü çok azdır.
  • türk siyasi tarihini yakinen incelerim fakat bu dönemdeki gibi milletin aklıyla ciddi ciddi dalga geçildiği bir dönem daha görmedim.
  • her vaka hasta değildir. öyleyse her hasta da vaka değildir. her hasta vaka her vaka hasta olmadığına göre vakalar çoğalırken hastalar sabit kalabilir demek istiyor. yani kısaca insanlar pozitif olabilir, pozitif olarak vaka arttırıcı olaylara sebep olabilir ama pozitif oldukları halde hasta olmadıkları için vaka sayılmaz; virüsü bulaştırsalar bile, bulaştırdıları kişiler de birer hiçtir. hiçlerin turkuaz tabloda yeri yoktur... ponçik bakan teşekkürler