şükela:  tümü | bugün soru sor
  • israil'deki işsizlik oranlarının %8-%10 arası gidip gelmesi, bunun altına bir türlü düşmemesi gibi verilere de komplo bulmayı gerektirir (dünyanın geriye kalanına girmiyoruz bile.) özellikle de israil'deki bir çok öğretmenin eline asgari ücretin altında ücret geçer ("yahudi ama hangi yahudi?" denirse bu grubun içerisine aşkenazilerin dahil olduğu gibi mizrahilerin de dahil olduğunu belirtelim.) yani nereye baksanız, sermayenin dini yok, her armutta diş izi var...
  • türk insanının zihnindeki sebebi belirsiz "dünyayı yahudiler yönetiyor" düşüncesine paralel var olan sanı. madem dünyayı yönetiyorlar o zaman zengin olmaları lazım diye düşünmekteyiz millet olarak her halde.
  • ön yargıdır, iyidir hoştur, ama kendi okuduğum devlet okullarının hiçbirinde kendilerine rastlamadığım için yalanlamaya kendimce yanaşmadığım önermedir. başlığın bahsettiği güruhu türkiye sınırları dahilinde sayacaksak eğer gerçekten zordur aksinin ispatı. ha, ama bir arkadaşımın bahsettiğine göre kendisinin bir iş arkadaşı yehova sahidi imiş. işi de zengin işi değil. bu ispat mıdır? pek sayılmaz. kendisi belli şartlardan geçerek şahit olmuştur, o da ayrı başlığın konusu.
  • her yahudi zengindir. değilse olmalıdır. olamıyorsa hindu dinine geçmelidir. adını batırmamalıdır.
  • hayir bunun saglamasi, varligina delil, "ates olmayan yerden duman cikmaz" lafiysa laf cikarmaktan kolay is yok... ben oturup 40 defa yazayim "uruguaylilar toptan denyo" diye 2 sene sonra insanlar denyo yerine "uruguay'li misin lan?" diye konusmaya baslar. ote yandan oznesi turk olan nice laf vardir, hic hosunuza gitmeyecek, yillardir soylenir.

azicik akil, fikir. bak azicik diyorum, ona bile raziyim.
  • insan tabiati geregi asagi degil yukari baktigi icin boyle bir kanaate ulasiyor zannimca. bunun ne kadar dogru oldugunu tartismayi, acindirici orneklerle kanaati curutmeye calismayi acikcasi abesle istigal buluyorum. nihayetinde stereotype bir yahudi profilini anlatan ve butun dunyaya mal olmus bir kanaati yanlislamak icin ornekler bulmaya calismak falan nedir yani, aha ben de ornek vereyim gecen gun meksikali bi arkadas "fakir yahudi mi olur lan" gibi bi laf etti misal. siz kendinizi butun insanlarin aydinlanmasina adamis fikir iscileri mi saniyosunuz olum...