şükela:  tümü | bugün
  • munaka$aya filan girmekten ziyade, yemeklerini istedikleri $ekilde yiyen insan grubudur..zira herkesin bi zevki vardir, cayi 15 $ekerle icen insanlar vardir, baliga limon sikanlar da en az onlar kadar normaldir. limonu seven insanlar eshefle kinanmamali, onlara kari$ilmamalidir. elbetteki kari$anlarin da ayri bir ce$it helbet bi yemekte uyguladiklari gubidik yemek tarzlari vardir, bir gun ortaya cikacaktir..
  • limon bir yemeğin ana lezzetini ve tadını hiçbir zaman tamamiyle değiştiremez. tabiki bir tanesinin tamamı sıkılmadığı sürece. yemek literatüründe tamamlayıcı tadlar diye tanımlananlardan bir tanesidir limon. kesinlikle zevk ve alışkanlıklar sonucu ortaya çıkar kullanımı kimi insanlar bazı yemekleri limonsuz yiyerek doymazlar bile. zararından çok faydası olan bu güzide meyvemizi koruyalım , mümkün mertebe bir çok yemeğe sıkarak faydalanalım , gereksiz polemik yaratmayıp , pazardanda 5 tanesini bir milyona alarak hayatımıza c vitamini katmaya devam edelim.
  • genelde akdeniz insaninin yaptigi olay . bunun en iyi ornegi annemdir , zamaninda donere bile limon sıkmıslıgı vardir . kisir , batirik gibi akdeniz mutfagi tadlarinin icine ekstradan konulur ki "ohh eksili eksili" diye efekt yapilsin . bu isin son noktasinda limon kesmez adami artik salataya , yemege turunc sıkılır .
  • her ne kadar eleştrilecek tarafları olsa da yapılan aslında sağlıklı bir şeydir. zira az tuzlu veya tuzsuz yemek yiyemeyen insanlara yemeklerine tuz ekmek yerine limon sıkmaları ve böylece bu alışkanlıklarından vazgeçmeleri önerilir.
    (bkz: üç beyaz)
  • şahsenbenkendim özellikle hamur tatlılarını vedahi bilimum yiyecekleri limon sıkarak tüketirim. tatlıyı tatlı sevmeyen bireyleri toplumdan dışlayarak abye giremeyeceğimizi hatırlatır esenlikler dilerim.
  • yurtta kalıp, yurt çorbası içmek zorunda kalmış kişilerdir.

önünüze konulan o çorba, beyazdır, içinde tanimlanamayan maddeler vardır, ama tat yoktur. mecburen ne kadar baharat varsa katip, limonu sıkmak zorunda kalırsınız.
    yurt yemeklerinin çoğu tatsız tuzsuzdur, bu tadı tuzu anca limonla verebilirisiniz. bir kaç yıl yurt hayati sürdükten sonra ya limon sıkmayı rutine bindirirsiniz ya da ölürsünüz.
  • sütlaça sıkanını gordukten sonra, istedigin her yemege sıkabilirsin diyebilecegim insanlar.
    hem ayrıca damak onun, zevk onun, tad onun, bize ne ki?
  • sadece yemeklere limon sıkmakla kalmayıp limonu el kremi gibi, ya da dezenfektan gibi (misal sabah yüz temizlemede) ya da mideleri kaynayınca ilaç gibi içen içen insanlardır. egeli olmaları, egeli değillerse de köken olarak giritli miritli olmaları muhtemeldir. elleşmeyin geçsinler, adamların bir limonu kalmış keyf edecek.
  • kolay kolay grip olmayan insanlardır.
    (bkz: kendimden biliyorum)

ayrıca, suşiye limon sıkarak kendi çapımda bir çığır açtığımı düşünüyorum.
    (bkz: balığa limon sıkılır mı sorunsalı)
  • (bkz: aa benim bu) diyecektim ki tahin helvasina bile limon sikanlarin oldugunu ogrenince vazgectim. beni asar.