• her nekadar renkler ve zevkler tartisilmaz ama gene de her yemeğin kendine özgü bir tadi vardır ve onu yerken o yemeğin kişiligine yani tadina saygi gosterilmelidir. balık, plaki, dolma, ve diğer zeytinyağlıların gercek tadinin alinmasi için onların kisiligi asla limonla bastirilmamalidir.
  • "limon suyu yagları eritiyomuş a'dan z'ye de esra ceyhan dediydi" türünden sohbetler de etkili oluyor olabilir diyorum.(ben)(evet)
  • bunlar genelde yemeklerin kişiliklerinin limon ile yerine oturduğunu sanarlar...bu tiplerin* çaya, çorbaya, adaçayına ve hatta kimi tatlıların üzerine limon sıktıkları vuku bulmuştur...
  • her sikime ketçap dökenlerden hiç bir farkları yoktur. salataya, çorbaya, zeytinyağlıya, balığa, helvaya, lahmacuna, içli köfteye, çiğ köfteye, ayırdetmeden yedikleri her boka limon sıkan, tad alma duyuları tek yönde gelişmiş insanlara denir. bu insanlar yedikleri herşeyin limonsuz yenmeyeceği iddiasında olup işi münakaşaya kadar götürmeye eğilimlilerdir. işkembe çorbasına dahi limon sıkan bir kişi tarafımdan müşahade edilmiştir.(bkz: gurmemiş),(bkz: sonradan gurme)
  • munaka$aya filan girmekten ziyade, yemeklerini istedikleri $ekilde yiyen insan grubudur..zira herkesin bi zevki vardir, cayi 15 $ekerle icen insanlar vardir, baliga limon sikanlar da en az onlar kadar normaldir. limonu seven insanlar eshefle kinanmamali, onlara kari$ilmamalidir. elbetteki kari$anlarin da ayri bir ce$it helbet bi yemekte uyguladiklari gubidik yemek tarzlari vardir, bir gun ortaya cikacaktir..
  • şahsenbenkendim özellikle hamur tatlılarını vedahi bilimum yiyecekleri limon sıkarak tüketirim. tatlıyı tatlı sevmeyen bireyleri toplumdan dışlayarak abye giremeyeceğimizi hatırlatır esenlikler dilerim.
  • bazen mantiklari prensiplerinin onune gecebilecek insanlardir..

- sevgilim bak.. sana "limonlu kek" yaptim..
    - aa ne guz.. ...... yemem ben onu..
  • mercimek çorbası, palamut, roka salatası ve tahin helvasını bir arada görünce dayanamazlar. her birinin üzerine sıkarlar limonu. çok da iyi yaparlar.
hesabın var mı? giriş yap