12 entry daha
  • abd'de zaten yerinde duracak, türkler bize yetişse de keşke onlarla boy ölçüşsek diyecekler. önemli olan çağı yakalayabilmek döneme ayak uydurabilmek. neden yıllar boyunca bizim için treni kaçırmış bir milletin çocuklarıyız dendi çünkü kaçırınca her şey daha da zorlaşıyor. 90 yıl önce motor yapmak var bir de bugün motor yapmak var. sence şuan bizim motor yapıyor olmamız almanya'yı kıskandırabilir mi?
    eğer elektrikli otomobil konusunda bir hareketlenme varsa işte o kıskandırır, o da zaten 2020,2021,2022,2023.. de yollarda diye diye tren kaçınca gelir.

abd'nin 100 yıl gerisindeyiz itirafı...

kendilerini ve diğer aydınları (bkz: beyaz zambaklar ülkesinde)'yi okumaya davet ediyorum. memlekete bir hayrınız dokunsun, onca yıl okullara gittiniz bu toprağın ekmeğini yediniz ama kendinizi bir sorgulayın bakalım memleket ne halde, hali vakti nasıl?.
  • green kart cikma ihtimali daha yuksek.
  • abd de andaval ya 100 yıl boyunca sabit kalıyor herhalde
  • siz başlayın ben geliyorum.
  • amerika'yı yakalamaya gerek yok. kendi telefon, televizyon, otomobil vs. markaları olan ve dünyaya bir sürü ürün ihraç eden güney kore kadar olsak yeter dedirten açıklama.

güney kore ekonomisi
  • küçükken oynadığım satranç maçlarını hatırlatmıştır. karşımdaki arkadaşım sen hiç oynamazsan 7 hamlede matım var demişti.
    hey gidi gençlik neyse biz bunları 10 yaşında aşabildik en azından, görüyorum ki hala aşamayanlar da var.
  • doğrusu her yıl %5 büyürsek 100 yıl sonra 2020 abd’si olabiliriz. kısaca adamlardan 100 yıl geri olduğumuzu kabul etmiş.
  • amerika'nın bundan haberi var mı, yoksa söyleyelim bizi 100 yıl kadar beklesinler.

yahu otogardan kalkan otobüs durmadığı sürece benzer hızlardayken onu yakalamak bile zor, adam amerika'nın 100 yıl boyunca sabit kalacağını tahayyül ediyor.

ossuruktan teyyare bir iddiadır.
  • yaş problemi çözmemiş birinin beyanı.
71 entry daha
hesabın var mı? giriş yap