şükela:  tümü | bugün
  • gözleri fıldır fıldır dönen, uzak durulması gereken insanlardır. böyle hesap kitap, plan program insanlarından hiç hazzetmem. benim a planım bile olmaz mesela. bunlar "çuvalladım" demez, "mühim değil, benim b planım var" der, adamı korkutur. ulan bi rahat dur, otur oturduğun yerde. b planından gelecek hayır allah'tan gelsin. sırada c planı var dersen çakarım gözünün üstüne, ibiş seni...
  • şu hayatta her daim mutlu olacaklardır. a planları güme gidince hayata küsenler, hayal kırıklığı yaşayanlar, mücadeleden vazgeçenler, her şeyi bırakıp boşlayanlar var malum. insan ilişkilerinden her türlü maddi ilişkiye b planı lazım hepimize.
  • b planı olanlar hazırlıklı ama tedarikli değildirler. bir de c planı insanı her zaman zinde tutar.
  • sıkıcı bunlar. valla.

ne yapıcaz lan şimdi! dedikten sonra yaşanan o heyecanlı sessizliği bunlar bozar.

bok var he. çok biliyon amk.
  • sogukkanli insanlardir, is hayatinda basarili olmalari kuvvetle muhtemeldir.
  • benim bu. iddaa'da 5 maç oynadıysam ilk maçtan yattığım anda kalan 4 maça aynen oynarım.

pek bir işe yaradığını görmedim ama benim de b planım var diyebiliyorum.
  • pesimisttirler.

(bkz: kişi kendinden bilir)
  • hoşa giden ama yüksek riskli a planı için asla yeterince mücadele etmediklerinden sıkıcı ve risksiz b planlarına göre inşaa ettikleri bir dünyada yaşarlar.
    lider olamazlar ama iyi ikinci adam olurlar. güvenilmezdirler zira siz a planı için savaşırken, sizden umudu kesip kendi b planları için karşı tarafa geçebilirler, ihanet potansiyelleri vardır. rasyonel midirler bilinemez ama en azından asgari 2 olasılığı aynı anda düşünebilecek kadar analitik oldukları kesin.
    siz kumsalda güneşlenirken şirketinizi emanet etmek için ideal kişiler olabilirler, tabi ki sınırlı yetkilendirme ile.

(bkz: ikinci en iyi)