şükela:  tümü | bugün
 • ben...
 • zeus'un karisi .
 • titanlardan rhea ve cronos'un kızı
  zeus, poseidon, hades, hestia ve demeter'in de kızkardeşi olur
  sembolü tavuskuşudur, evliliği ve kadınları korur, mütemadiyen zeus'u kıskanır, çünkü zeus hep bir kaçamak peşindedir (akdeniz erkeği)
 • rottweiler cinsi, süper şirin köpeğimizin adı
 • kadiköyde ilk takildigim barlardan biri
 • "yeryuzune inse de hayatimi adasam" dedirten tanrica.
 • yunan mitolojisinde zeus'un karısı olarak tanınan hera olympos konjoktürüne göre kötü bir kadın-tanrıydi. ama allah sizi inandırsın çok güzel dolma sarardı. bugün anadoluda bazı genç kızlarımıza hera'ya ithafen hayriye (hera gibi anlamında) adı verilir. bu mit yaşatılır.
 • romalılar junon derdi..hera'ya...cronos'un büyük kızı olan hera aynı zamanda baş tanrının karısıdır. zeus kendisine bir hayat arkadaşı aradığı zaman o henüz sütannesi markis ile birlikte yaşayan genç bir kzdı, ve markis onu hiç yalnız bırakmıyordu. bununla beraber bir kış mevsiminin çok soğuk bir gününde hera ıssız bir yerde yalnız başına bulunuyordu. birden bire soğuktan üşümüş, titreyen bir kuğu geldi ve omzuna kondu. üşüyen kuşa acıyan hera onu yakalayıp ısıtmak için göğsüne yasladı. oysa bu bir kuş değil baş tanrı zeus'tu...
  zeus emrahvari bir dille hera'ya $u cumleleri soyledi..."hera, dedi istiyorum ki sen benim karım olasın, büyük gözlü güzel tanrıça benim peşimden gel, olymposta parlak bir that üzerinde ve benim sağımda oturarak saltanat sür"
  hera bu cazip teklifi geri ceviremezdi ama zeusu surundurmeliydi..canım düsünmem lazım dedi sana cevabımı yakın bir tarihte ileticem dedi...zeus'da tamam güzel kız beklerim dedi...
  ve sonunda hera razı oldu ve baş tanrı düğünü yapmak için karısını kitheron dağının ormanlarla süslenmiş en yüksek tepesine götürdü. tanrıların evlenmesine sevinen ağaçlar onları selamlamak için dallarını eğdiler ve çeşmelerden(bkz: ambrosia)kokusu yayıldı. bütün tanrı ve tanrıçalar bu düğünde bulunmak için(bkz: olympos)dağından aşağı indiler. düğün çok muhteşem oldu. düğünde göklerin ve yerin bütün tanrıları, perileri hazır bulunmuştu. düğüne yalnız khelone adındaki bir peri kızı gelmemişti. bu yüzden tembelliğinin cezası olarak onu ağır hareketin ve hantallığın sembolü olan kaplumbağaya çevirdiler. hera baş tanrının elinden tutar tutmaz yaldızlı bir bulut onları neşe içinde olympos'un tepesine zeus'un sarayına götürdü.
  güzel tanrıça hera o günden sonra; ölümsüzler arasında, baş tanrının karısı, olympos'un sultanı olarak kaldı. ilahi otoriteyi kocası ile birlikte paylaştı. o'da zeus gibi bazen göğün en yüksek yerinde gürler, öfkeye kapıldığı zaman rüzgarın zincirlerini çözer, denizleri altüst ederdi. denizlere sözünü geçirir ve bazen ayaklarının altında parlayan yıldızlara bile karışır onları idare ederdi.
  olympos'ta oturan bütün tanrıçaların en güzeli en çok saygı göreni idi. kocasının sarayında toplantı salonuna girdiği zaman bütün tanrılar ayağa kalkar onu selamlarlardı. onun öfekiside zeus'unki gibi korkunçtu, tahtında otururken sinirlendiği zaman bütün olympos'u titretirdi.

  titredim.:)
 • 9 kasım'da isminde ciddi bir değişiklik geçirecek bar* . . . sanırım trip olacak . . . sanırım kaybedenlerin çoğu oraya yığılacak . . . sanırım mete ve kaan beyin yalnızlıklarını durmadan paylaşacakları yeni mekanları olacak* . . . kaan beyden aldığım son istihbarata göre o lanet olası depresif perdeler de, tribimizi bozmasın diye trip dışı tutulacak . . . hayırlı olsun demek düşüyor bizlere . . .
 • '90'lı yılların başında, şair hüseyin alemdar tarafından sadece şiir kitapları basmak için kurulan yayınevi. küçük iskender, zamanında hüseyin alemdar'ın bastığı kitapların satışı artsın diye, daha önce yayımladığı kitaplardan derlediği şiirleri "güzel annemin hayal gücü" ismiyle yeniden biraraya getirmiş ve hera yayınevi'ne bir küçük jest de yapmıştır.
hesabın var mı? giriş yap