şükela:  tümü | bugün soru sor
 • öğretmenliği bırak insan dahi olamayan akademisyenimsi...
 • kadrosu kocaeli üniversitesinde olan ayrıca bu aralar anadolu üniversitesinde de ders veren öğretim üyesi. geçen dönem(güz dönemi) eşya hukukunda yaklaşık olarak 285 öğrenciden 240'ını bırakan hoca. bu nedenledir ki bu dönem kimse kendilerinden ders almaya pek yanaşmadı ve bu yüzden seçmeli ders ile herdem hoca'nın eşya hukuku dersini çakıştırdı hatta ve hatta sırf programda çakışıyor diye 1. sınıf dersi bile alan oldu. sonra da öğrenci işleri herkese doğal olarak diğer hocadan dersi yukleyemeyeceklerini belirtti. ama gel görelim ki en son çoğu kişi zorunlu dersini alamayacağı için seçmeli dersinden çekilmek zorunda kaldı. ve öğrenci işleri müthiş bir hizmet sunarak dersi alamayanlari rastgele iki hocaya dağıttı. gelelim hocaya ilk defa dersine girdim pazartesi günü, ders anlatımı öğrenciyi dersin içine çekmesi gerçekten iyi seviyede ama geçen dönem 240 kişi kaldığı için herkes de bir korku hali var. etrafdan duyduğum kadarıyla sınav soruları kolay ama puan vermesi bayaa bir kıtmış. göreceğiz artık.

  dönem sonu burayı guncelleyecegim dersler nasıl gitti kaç kişi geçti, kaldı diye.

  not:bu anlattıklarım anadolu üniversitesi içindir.
 • kocaeli üniversitesi hukuk fakültesinde doçent olan akademisyendir. genel olarak sınavlarda çok zor sormasa da puanlamada çok titiz davranır. çok disiplinlidir ve kendine özgü bazı kuralları vardır . örneğin sınav salonunda yanınıza kalem dışında asla bir şey koymanıza müsaade etmez.yan sıranıza hırka , çanta gibi şeyler koysanız bile koca amfide onu görüp mutlaka kaldırtır .ayrıca yine kendine has bir özellik olarak sınavlardaki olay sorularında kişilerin isimleri çok bilinmeyen , değişik isimlerden oluşur .şu ana kadar normal bir isim kullandığını görmedim. öğrenciler çok haz etmese de kendine has özellikleri ve bunlardan hiç taviz vermemesi sebebiyle saygı duyduğum bir akademisyendir.ayrıca ders anlatışı da gayet iyidir ,sürekli sorular sorarak öğrenciyi derste aktif hale getirir.
 • (bkz: boş)
 • beni de eşya 1den bırakıp(özellikle bıraktı diyorum başka bir hoca olsa o kağıtla kalmam mümkün değildi) okulu bitirmeme engel ve sürünmeme sebep olmuştur.

  ama dersi çok iyi anlatır orası ayrı...

  yine de sağ olsun ne diyelim bu da bir tecrübe olacaktır.
 • hakkını yiyemem çok iyi ders anlatır, derse cidden hazırlanıp gelir ama bundan başka övebileceğim hiçbir özelliği yok. fazlasıyla yapmacık ve cidden takıntılı biridir.

  bir ders sırasında kendisinin öğrencilere attığı şekerleri almak için ayağımın altında dolaşan bir kızı gördükten sonra derslerine girmeyi bırakmıştım.

  dersinden zor geçilmesinin nedeni sadece kendi takıntılarıdır. onun pratik kitabına çalışır, cümle kalıplarını ezberlerseniz geçersiniz. ama zaten daha kağıt okumaya başlamadan ben bunların %70' ini bırakmalıyım mottosuyla hareket eden bir kadın olduğundan yine de garanti veremiyorum tabii.