şükela:  tümü | bugün
 • başlık sınırlaması sebebi ile aslında, bir kaç kişi hariç herhangi bir akplinin herhangi bir konuda ne düşündüğünün hiç bir önemi olmaması, şeklinde açmak istediğim ama başaramadığım konudur.

  artık herkesin özellikle de akplilerin aklına sokması gerekendir.

  konu ne olursa olsun ne düşüneceğine önündekini bakarak karar veren kimsenin söylediği lafın hiç bir önemi yok resmen yahu.

  bakıyorum, zaten genel olarak işine gelmeyen konu açıldığında hemen ya en az otuz sene önceden örnekleme ya da karşısındakine sen şucusun, bucusun, seni de biliyoruz dışında en ufak lafı yok bu arkadaşların.

  dün küfrettiğine bugün sarılmak, duruma göre ertesi gün küfretmek gibi bir özelliği var bir kere nasıl oluyor anlamıyorum.

  en basitinden sözlüğe bakıyorsun, aynı tip, on sene önce fetullah gülen hocaefendimiz diye yalamaktan dili düşmüş, bugün küfrediyor, açılım sürecinde kürtçü olmuş analar ağlamasın diye geziyor bugün ali kıran baş kesen türkçü, ergenekon kumpası sırasında kumpasçılarla orduya küfrediyor, beş sene sonra kumpası beraber kurduklarına küfrediyor. olm sen dün böyleydin dedin mi ya işte ecevit şöyle yaptı, inönü’de bilmem neydi konu ile alakasız yardırmalar.

  yahu arkadaş insanın bir hedefi olur, az bir izanı olur, ne bileyim vicdanı olur, yüzü olur, yok arkadaş. yandaş medyası o anda hangi konuda ne diyorsa o, onun dışına en ufak çıkmak yok. ne bastırılıyorsa o.

  bir ara arakan muhabbeti vardı, yardım edelim şöyle yapalım edelim, ne zaman gazdan ayak kalktı, şimdi sorsan haritada yerini gösteremez.
  dün suriye ile dosttuk esad süper adamdı, suriyeliler hıyarlık ediyordu, şimdi suriyeliler kardeşimiz ama esed çok fena.

  artık ne konuşasım ne tartışasım ne anlatasım ne dinleyesim gelmiyor, çünkü o kadar standart ki ne diyeceğini nerede terbiyesizleşeceğini, nerede neye saldıracağını komple ezberledim, herhangi biri ile yapacağım sohbeti tek başıma yapabilecek duruma geldim. uzak durayım diyorum, bütün hayatımı bu fikirsizler etkiliyor. ticarette, sosyal hayatta, sağlıkta, alışverişte, eğitimde her adımda hep bu fikirsizlerin baskısı ile ülke geldiği yerden hareket edemeyecek halde hala susan yok. kafa dağıtayım diye sözlüğü açıyorum, engelle engelle bitmediler her gün başka saçmalıklar okumak durumunda kalıyorum.

  bu virüs işinde ben hükümeti çok suçlu görmüyordum, başta önemini kimse kavrayamadı, hatalar yapıldı, tamam, fakat şimdiki durumda en saçma sapan işleri yapan ülkelerden biriyiz, fakat hala, adamlar hem evde durmuyor, hem akıl vermeye çalışıyor, hem de çoğeyi, çoğüzel idare ediliyor diye mayasıllı göt gibi bağırıyorlar.

  hayır delirsem rahat edeceğim, deliremiyorum bir sürü işim gücüm var-dı, şimdi o da olmayacak muhtemelen.

  hayır daha ne olsun yahu. kendine kendine bir yerden destek almadan herhangi bir konuda kendi fikrini oluşturmak için daha ne olması lazım.

  neden ne düşündüklerinin önemi yok ki onlar da insan diyorsan da bir yandan haklısın, bir yandan da adam düşünmüyor ki, papağan gibi duyduğunu tekrar ediyor, onu da yarım yamalak arkasına en ufak bilgi koymadan yapıyor. buna da düşünmek diyor, düşünceme saygı göster diyor, bakıyorum saygı gösterebileceğim bir kırıntı arıyorum, ben bulamıyorum. belki benim mallığım diyeceğim de herkeste de bu olmazki yahu. arkadaş herhangi bir konuyu, eskiye gitmeden, ona buna bok atmadan, kavga etmeden sadece o konu hakkındaki bilgisi ile konuşacak numunelik bir tane akpli arıyorum yahu. bana şu işin mantığındaki anlatsın, denk gelemedim. belki az insan tanıyorumdur ama o da değildir, bir sürü geziyorum iki şehirde dönüşümlü yaşıyorum her kesimden insanla da konuşuyorum sanki.

  valla ilginç zamanlardan geçiyoruz.
 • düşünebiliyor muydu? onlar yaa vay arkadaş.
  ben şok
 • anti demokratik bir harekettir. bu ülkenin medeni bir yer olabilmesi için önce herkesin kendi fikrini özgürce beyan ettiği özgür bir yer olmalıyız ki bu insanlar ülkenin çoğunluğunu oluşturuyor. birbirini aşağılayan tipik orta doğulu insanı profilinden vazgeçip birbirinize ne zaman saygı duyarsanız işte o zaman millet olabilirsiniz.

  edit: iki tane jakoben maymunu damlamış hemen. bu bataklık az bile size.