şükela:  tümü | bugün
 • şecere anlami da vardir.
 • gibson firmasının kalamazoodan taşınıp nashvilleye yerleşmesi sırasında doğan* eski gibson çalışanları tarafından kurulmuş gitar üreticisi firma. günümüzde eski gibson binasında üretim yapan ve birçok kullandıkları ekipmanı gibsondan alan firmanın resmi web sitesi için :

  http://www.heritageguitar.com/
 • amerika da uretilen bir sigara markasi.
 • opeth'in heyecanla beklediğimiz yeni albümü, şahsen albümün ortadaki tek materyali olan adını beğendim.
 • şimdilik bu senenin en çok beklenen albümü benim için.her opeth albümünde olduğu gibi..

  materyalleri arttırmak amacı ile parça listesini verelim:

  01. heritage
  02. the devil's orchard
  03. i feel the dark
  04. slither
  05. nepenthe
  06. haxprocess
  07. famine
  08. the lines in my hand
  09. folklore
  10. marrow of the earth

  parça sayısı güzel,isimler normal opeth tarzına göre basit görünüyor ama opeth bu kötü bir albüm yapacaklarına imkan vermiyorum.the devil’s orchard ilk video ve single olacakmış.

  bu arada mikael akerfeldt albüm ile ilgili şunları demiş:

  "it will be our 10th album/observation. i dig it; we all do. in fact, it feels like i've been building up to write for and participate on an album like this since i was 19."
  "it's quite intense at times in some 'old' murky way, and quite beautiful and stark at times, if i may say so myself. it's obvious i'm going to say nice things about it since i wrote basically the whole piece,
  but i guess it will raise a few eyebrows and it certainly is an acquired taste. i think you'll need a slightly deeper understanding of our music as a whole to be able to appreciate this record.
  i've realized my influences for this album are so diverse that i can't really say what it sounds like. if i can compare it to any other band, it would have to be opeth,
  but it's different from the stuff we've done before. i've listened a lot to alice cooper for the last year, yet i can't say it sounds like 'no more mr. nice guy.' i hope you'll like it once you hear it."
 • ing. kalıtım, miras
  özellikle kültürel miras* anlamında kullanılan bir kelime.
 • opeth'in merakla beklediğim yeni albümü.

  (bkz: opeth neyler,neylerse güzel eyler)
 • kapağı, facebook'da bulunan opeth hayran sayfasında yayınlanan albüm.
 • cok acayip bir kafayla gelmis olan kapagi var. album de boyle olur umarim.
 • yaanan bir şehri terk eden insanların düz bir ova'da parlayan güneşin altındaki tek ağaç olan opeth'ten meyve koparmaları. opeth'in demonic heritage'dan beslenenen, çiçek açan bir ağaç olması. diğer yanda giden ve kalan üyeler.(eski gidenleri de keşke koysalardı) ne ki olum şimdi bu? bildiğin, biz efsane olma yolundayız moduna girdiler.

  tamam mesajlar, konsept falan on numero duruyor.zaten bu mesajdır göndermedir çok hoşuna gidiyor mikael abinin lakin ki bu tarz değişim muhabbeti beni geriyor. anladığım kadarıyla mikael'i de geriyor ki tepki çekeceğini bildiğinden sürekli "eskisi gibi birşey beklemeyin" diyip duruyor.

  tamam siz yeni şeyler de çıkarın, müzikal dehanıza lafımız yok, opeth fanatizmimiz de devam eder ama eskiye yakın şeyler de olsun arada 1-2 tane be.

  edit: sagdaki golet/deniz mavi renkteyken, soldaki kirmizi