şükela:  tümü | bugün
 • şecere anlami da vardir.
 • gibson firmasının kalamazoodan taşınıp nashvilleye yerleşmesi sırasında doğan* eski gibson çalışanları tarafından kurulmuş gitar üreticisi firma. günümüzde eski gibson binasında üretim yapan ve birçok kullandıkları ekipmanı gibsondan alan firmanın resmi web sitesi için :

  http://www.heritageguitar.com/
 • amerika da uretilen bir sigara markasi.
 • opeth'in heyecanla beklediğimiz yeni albümü, şahsen albümün ortadaki tek materyali olan adını beğendim.
 • şimdilik bu senenin en çok beklenen albümü benim için.her opeth albümünde olduğu gibi..

  materyalleri arttırmak amacı ile parça listesini verelim:

  01. heritage
  02. the devil's orchard
  03. i feel the dark
  04. slither
  05. nepenthe
  06. haxprocess
  07. famine
  08. the lines in my hand
  09. folklore
  10. marrow of the earth

  parça sayısı güzel,isimler normal opeth tarzına göre basit görünüyor ama opeth bu kötü bir albüm yapacaklarına imkan vermiyorum.the devil’s orchard ilk video ve single olacakmış.

  bu arada mikael akerfeldt albüm ile ilgili şunları demiş:

  "it will be our 10th album/observation. i dig it; we all do. in fact, it feels like i've been building up to write for and participate on an album like this since i was 19."
  "it's quite intense at times in some 'old' murky way, and quite beautiful and stark at times, if i may say so myself. it's obvious i'm going to say nice things about it since i wrote basically the whole piece,
  but i guess it will raise a few eyebrows and it certainly is an acquired taste. i think you'll need a slightly deeper understanding of our music as a whole to be able to appreciate this record.
  i've realized my influences for this album are so diverse that i can't really say what it sounds like. if i can compare it to any other band, it would have to be opeth,
  but it's different from the stuff we've done before. i've listened a lot to alice cooper for the last year, yet i can't say it sounds like 'no more mr. nice guy.' i hope you'll like it once you hear it."
 • ing. kalıtım, miras
  özellikle kültürel miras* anlamında kullanılan bir kelime.
 • opeth'in merakla beklediğim yeni albümü.

  (bkz: opeth neyler,neylerse güzel eyler)
 • kapağı, facebook'da bulunan opeth hayran sayfasında yayınlanan albüm.
 • cok acayip bir kafayla gelmis olan kapagi var. album de boyle olur umarim.
 • kapağı çok beğendim(bkz: 70'ler),mikael şimdiye kadar pek çok kez albümlerden önce "bu albüm farklı olacak"dedi ama her seferinde ufak değişiklikler oldu.

  ayrıca tam hatırlamıyorum ama mikael bu albümün ilk çalışmalarına başladığında parçaları mendez'e dinletiyor ve "abi tamam ama birşeyler eksik gibi"cevabından sonra herşeyi çöpe atıp baştan alıyor albümü ele.

  tüm bu yaşananlar,verdiği "bazıları sevecek,bazıları nefret edicek"beyanatları da şimdiden albüm kapağında kendini göstermiş görünüyor.bazıları"oha şimdiye kadar yapılmamış bir kapak,çok sıradışı" derken bazıları da "photoshop terk"diyor.tam da mikael'in bahsettiği olay.bu sefer sanırım gerçekten apayrı bir iş yaptı.

  ayrıca forumlarda brutal olmayacağına dair söylentiler var ne kadar doğru bilmiyorum.
  ne olursa olsun şimdiye kadar yapılmamış bir opeth kapağı ve bu da beklentilerimi çok yükseltiyor.

  bu arada kapağın biraz daha büyük hali için:http://i.imgur.com/cq9tx.jpg