şükela:  tümü | bugün
 • herkesin aydınlanıp sebebi bilmek için şart olandır. daha önce de yazdım, tekrar yazıyorum facebook da kadın programlarının çoğunun sayfasında ziyaretçiler yorum yazabiliyor. oralara yazabiliriz, 20-30-40 kaç kişi görse kardır. bu insanlar show tv, fox tv, star tv, samanyolu izleyen insanlar. herseyi çarpıtılmış olarak biliyorlar. haydi sözlük iş başına.
 • ak partili olmayan insanların insan olduğunun unutulması.
 • gülse birsel güzel özetlemiş.

  (bkz: eeeah yetti beaaa)
 • demokrasinin sadece sandıkta oy verme hakkı olmadığını hatırlatmak

  başbakanın ahlak ve değerlerine göre yaşama zorunluluğumun olmadığını göstermek

  devlet otoritesine karşı çıkmak
 • insanın ulan ben. otobüse binerim, hayvan taşır gibi taşırsınız, boğazımdan oluk oluk kan gelir, hastaneye giderim 170 kişi sıra olur, sokakta yürürüm, çıkar kimliğini, ne işin var burda dersiniz, işe gelirim, aldığın maaş hayatını ancak devam ettirmeye yarar.

  insan olduğumu yeniden hatırlamak için eylemdeyim.
 • benim sebebim 'iki ayyaş'tır. ne demiş o ayyaşlardan biri:

  'bir ülkede namuslular, en az namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o ülkede kurtuluş yoktur.'
 • çok uzaktayım, eylemlere katılamıyorum ama neden destek verdiğimi yazarak katkıda bulunayım.aslında uzun uzun çok neden sıralanır ama ben kendi adıma en önemli ikisini yazıcam.

  birincisi: saygı! seçilmiş hükümetin düşmesi için uğraşmak gibi bir niyetim yok, öyle bir hevesim de yok. (düşerse sandıkta düşer elbet) ama seçilmiş hükümetten en az kendilerine oy ve destek veren vatandaşlar kadar saygı bekliyorum! muhalif görüş bildiren vatandaşları 'ayyaş, marjinal, çapulcu' gibi sıfatlarla yaftalamak yerine, ciddiye alan, diyaloga giren, anlamaya çalışan bir hükümet istiyorum. icabında gene bildiklerini okusunlar, vallahi o kadar da önemli değil. sadece tabanının değil, muhaliflerinin de 'halk' olduğunu anlayan bir iktidar istiyorum.

  ikincisi, orantısız polis şiddeti. 3 kilometre çapındaki alakalı alakasız vatandaşı ambale eden, polisin ayrım göstermeksezin çoluğa, çocuğa, yaşlıya da sıktığı, kapsülleri kafa yaran, diyarbakır'da 13-14 yaşındaki çocuklara düzenli olarak reva görülen, artvin'de kalp hastası bir vatandaşımızın ölümüne yola açan biber gazının polisten alınmasını istiyorum. daha önce defalarca şahit olduğum, polisin gözaltına aldığı vatandaşı herkesin ortasında dayaktan geçirmesi olayının bitmesini istiyorum. halk için polis istiyorum, bütün halk için.

  yukardaki sebeplerden ötürü türkiye'de devam etmekte olan eylemleri destekliyorum.
 • (bkz: faşizm)

  astığım astık kestiğim kestik imajının arkasına sığınan, kendini bu imajı korumak zorunda hisseden bir hükümetten faşizm dışında başka bir şey bekleyemezsin zaten.
 • 2 ağaç , 2 ayyaş , 1 de evladım
hesabın var mı? giriş yap