şükela:  tümü | bugün
  • bilen bilmeyen herkesin her konuda bilgi sahibi oldugunu iddia etmesinden bunalan birinin bu duruma getirdigi ince alayli elestiri... özellikle is cevrelerinde çok rastlanan bu insanlara "kardes, insanlarin loncalara ayrilarak uzmanlik alanlarina yönelmesinin üzerinden yüzyillar gecti.. artik herkes her meslegi ayni anda icra etmiyo... sen niye hala her boka gak guk edip karisiyon lavuk!" da diyebilirsiniz ama bu gereksiz uzun, yorar... "herkes her seyi biliyor" derken vurgulama son derece önemli, dikkat... önce emniyet... alay ettiginiz ya da elestirdiginiz belli olmazsa bu cümle yanlis anlasilir... takdir ettiginiz sanilabilir... önüne eklenen bir "masallah" etkiyi daha da artiracaktir... kolay gelsin...
  • gerçekten çok şey bilenler ile bilmemezlikten gelen insanlar kümesinin bileşimi bu evrensel kümeye oldukça yakınsar esasında. insanlar zannettiğinizden çok daha fazlasını biliyorlar genelde.
  • sanki herkes sütten çıkma ak kaşık bir ben açık düşmüşüm. dünyada grup yapan* tek kişi bensem, ben bu siktimin grubunu kimle yaptım allahaşkına? siktimini ülkesinin ikiyüzlü riyakar ahlakı. herkes her şeyi yapsın*, sadece günah keçileri* dövülsün.
  • herkes çok harika, hatta mükemmel. bir ben kalmisim hiçbir sey bilmeyen. alice bile sasirirdi bu diyardaki insanlara, kendini buyuten kek bulsa gösterse sorsa birine: "bu ne?" diye "ben ondan daha önce yemistim." diye cevap gelir.