şükela:  tümü | bugün
  • link
    "ohal ilanına gerek yok, herkes kendi ohal halini oluştursun" demiş sağlık bakanı koca.

bu cümle 1 hafta içerisinde seni çok ağır zan altında bırakacak sayın bakan.
    özetle bu cümlenin meali şu:
    devletten destek beklemeyin, devletten tedbir beklemeyin; kendi tedbirinizi alın.

insanların borçlarını ertelemezseniz, insanlar çalışmaya devam etmek zorunda kalır.
    insanların temel ihtiyaçlarını karşılamazsanız, insanlar çalışmak zorunda kalır.
    bunları yapmayıp, tedbir alın demek; insanları ateşe atmak ve büyük kumar oynamaktır. vaka sayıları katlanarak devam ederken hala sokağa çıkma yasağı getirmemek, tüpü çakmakla kontrol etmektir.
    ödeyemeyeceğiniz faturalara yeltenmeyin.
  • bugünden itibaren ohal'imi ilan edip, iş yerinden çıkıp gitmemi isteyen başlıktır.

(bkz: 20 mart 2020 işe gidenler)
  • kendi bekaları için ohal ilan edenler halk sağlığı söz konusu olunca kafalarını kuma gömüyor. bizi virüs değil cehalet helak edecek.
  • herkes ohal ilan edemiyor cunku pek cok yerde patronlar kendilerini eve kapatip karantinaya almisken calisanlarini işe gitmeye mecbur tutuyorlar.
  • tamam ohal'de.

ofiste elime dezenfektan sıkarak katılıyorum bu karara. neyse ben işten çıkışta kredilendirilebilir tutarı %90'a çıkan konut kredisine başvurayım. sonra da selam ve dua ederim, sonra zaten bir kalkan oluşur bende.

kaynak
  • dogru ve katildigim onermedir. hastalancaya kadar beklemek gerekmez. her insan birar devlettir, ve kendi emergency durumunu belirlemesi gerekmektedir. insanlar da bu aralar devletler gibi lockdown olarak kendilerini disa tamamen kapatmalidir.
  • "süreci çoook iyi yöneten fahrettin" en sonunda;

“bizden ölen ölecek, kalan sağlar bizimdir" demeye getirmesidir.
  • maaşlarımızı sen vereceksen neden olmasın? diyerek cevap vermek istediğim öneridir.
  • biraz önce ilan ettim. şimdi karara uymayan ofis arkadaşlarıma 400’er lira ceza kesiyorum. kısa günün kârı. *
  • herkes kendi ohalini ilan etsin, herkes kendi önlemini alsın devlet de sadece ihale yapsın. çok güzel iş.