şükela:  tümü | bugün
  • memur ve home-office çalışan düşmanıdır

17:01’de hala işyerindedir.
  • bir fabrika müdürümüz var. deneyimine ve iş konusundaki otoritesine hayranım evet, sektörü, argeyi vs.biliyor.

ama kadın çok çalışmayı çalışmak zannediyor.
    cumartesi gelip, mail atıp, patronu cc leyip eve geçiyor. ruh hastası.
    saat altı oluyor, çıkıyoruz, siz çıkın bende iş bitmez diyor, patronun kapısı açık ya, ofluyoor pofluyor, çığlık kıyamet sorunları büyütüp çözmüş gibi davranıyor ve bum. herkes çıktıktan sonra gizlice çıkıyor.
    dün merak ettim, kaçta çıktığını bekçiye sordum, çeyrek geçe çıkmış, 15 dk geç çıkmış yani, dokuza geliyordu diyor.
    e sizin arabayı başkası aldı o zaman, üretimdeydim ben sizin arabayı çıkarken gördüm dedim, sigara almaya gönderdim dedi.

ya 40 yaşındasın ya, 40 yaşında girme bu olaylara, gözünün içine baka baka yalan söyleme. fazla çalıştığında kimse sana madalya vermiyor. siktiminin ( günlük hayatta küfür etmiyorum ama sözlükte küfür etmek çok zevkli ) fabrikası senin değil, kimseye burayı kurtarıyormuş havası basmak zorunda değilsin.

iki çocuk yetiştiriyorsun, ikisini de böyle yetiştiriyorsun biliyorum. ah en güzel zamanlarını eşin, çocukların için harcayacağına millete azap çektirmek için kullanıyosun.

hastasın farkında değilsin.
  • bendim bu.
    şöyle ki.. yıllar içinde o kadar iş bağımlısı oldum ki başka insanlar benim kadar çalışmayınca şaşırıyordum. kendime çok düzenli bir hayat kurmuştum. daha önce çok düzensiz sürdüğüm hayattan beni kurtaran bir şey olduğu için işim gayet de mutlu idim.
    ama sonradan insanların benim seçimlerimi takip etmek zorunda olmadığını öğrendim.
    ne zaman mı? benim de güvenli bir hayatım olduğu zaman.
  • kraldan çok kralcıdır.
  • öğretmenler yatarak para kazanıyor rererörö.
    doktorlar dayak istiyor bözözözö.
    memurlar soltaire oynuyor, iş yapmıyor bühhühühü.

kpss orada beybi! herkes işini yapıyor. vergi dairesi gişesinde çalışan adamları izlediniz mi hiç? yatarak para kazanma devri bitti, her alanda.
  • var benim böyle bir arkadaşım. akademisyenim. haliyle bizde mesai mekandan bağımsız olarak aslında tüm gün ve her gün oluyor. ama arkadaşıma göre okula gitmediğim günler olduğu için aslında çalışmıyorum. bazı zamanlar tüm gün okulda öğrencilerle ders seçme, ders anlatma, onların derslerle ilgli sorunlarını çözmek için tam mesai yapıyorum. sürekli konuştuğum ve çalışamayınca stress yaptığım için başım ağrıyor. bu arkadaş (evet seeen, okuyorsun burayı seeeeen)"ya hemen mesai yaptın hasta düştün, sen özelde tutunamazsın hahahah" vb. konuşuyor.

düşün bizim yakamızdan.
  • sabah 8’de mesai başı yapması gereken maldır.

(bkz: ahahahahahaha)
  • sistemin en sadık adamıdır. bunun bir benzeri de maaşlı çalışanın vergi ödemediğini düşünen gerizekalı esnaf modelidir. hepsine kafam girsin.
  • uzanamadığı ciğere mundar diyen yavşağın tekidir, net...

özel sektörde de çalıştım, bakanlığın ankara merkezinde de, ildeki müdürlüğünde de, doğruya doğru özelde 1 gün çalıştığımı bakanlıkta 1 haftada, ilde ise 1 ayda çalışıyorum ama ne bekleyen işim oluyor ne de elimde az sayıda iş...memur adam günde 2 saat çalışsa işi kalmaz (doktor, öğretmen veya direkt halkla birebir ilişki durumundaki memur hariç elbet yani teknik personel durumundaki memur diyelim kısaca)

ha çalışmıyor memur vs diyen gelse bir görse teknik personel siyasilere bir işi anlatırken ne sıkıntı yaşanıyor, havada karada siksen olmayacak şey için kimler ne ısrarlar ediyor, kanuna mevzuata uymayan şeyi nasıl uydur diye zorluyor, doğruyu yapıp uydurmayınca nasıl sana mobbing uyguluyor...

özetle her işin zorluğu vardır, özel sektörde yatan olduğu gibi memuriyette de adam gibi çalışan vardır...
  • eğer çalıştın özel sektörün patronu sen isen gece 12ye kadar koymaz. ancak söz konusu başkasına para kazandırmak ise o 5 dakikanın koyduğu durumdur..