• tanımadığın insana hitap şekilleri içinde sanırım en laçka, yılışık olmayanı olduğundan en doğrusunu yapan insanlardır.

debe editi: ico nabıyon?
  • odtü'deki hocam psikozu, sonunda bir hocamızı delirtmişti sonunda..
    "siz ne biçim eşeklersiniz ki hademelere dolmuş şöförlerine hocam derken hocalarınızdan ibne herif diye bahsedersiniz" şeklinde patlamıştı bi gün.. işin ilginci 4. sınıfa gelene kadar bölüm başkanını hademe zannetmistim.. belli bi perspektiften vicdanım rahat yani..

yıllar ötesinden gelen edit: aynı cümlede iki kez sonunda demişim yau 3 kelime arayla.. ne içtiysem aynısından istiyorum ama unuttum ne içtiğimi.. çok olmuş..
  • bence en iyisidir. ajan, moruk, karşim gibi fena hitaplar var bir de.
  • bi sorun mu var hocam.
  • "hocam" lafının esprisi zaten herkese söyleniyor olmasıdır.
    zira 68 kuşaklı odtülüler bu kavramı sınıf farkını ortadan kaldırmak için kullanmışlardır. ve bu yüzden kendilerine ders veren prof'lara da kantinciye de dolmuşçuya da hocam diye hitap etmişlerdir.
  • askerliğin ilk günlerinde epey bir bocalaması muhtemel küme.

vaktiyle askerdeyken, yüzbaşı biz kısa dönem poşetleri ilkten bi karşısına toplayıp açılış konuşması eylemiş; genel kurallardan vs. bahsetmişti. gündem maddelerinden biri de, "artıkın burada hocam yok arkadaşlar, komutanım var. bakın baştan söyleyeyim de, boşa şınav çekmeyin" idi. kimse bir bok anlamadı tabii o an. akabinde tek sıra halinde malzemeliğe girilip kiyafetler vs. verilmeye başlandı. çok geçmeden bir devrem, "hocam bu gömleğin bir boy büyüğü yok mu?" deyüncü, görevli astsubayın suratı düşüverdi. "mango mu ulan burası pezemenk? yat şınava" deyu emrini aşk ettiydi. adam terhis olurken hala şınav çekiyordu en son gördüğüm.

anladığım kadarıyla pek hoş karşılanmıyor o diyarlarda. dikkatli olmakta fayda var.
  • bir üst versiyonu herkese hafız diyen insandır.
  • öğretmen olma olasılığı ya da "odtü"lü olma olasılığı yüksek olan insanlardır...
  • bunu alışkanlık haline getirenlerin askerde komutana da hocam deyip sağlam bir azar işitmesi olasıdır.
  • odtü'de en az bir dönem vakit geçirmiş olabilirler.
hesabın var mı? giriş yap