şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bu gerçeği sizden yıllardır gizlediğim için üzgün değilim, pişmanlık da duymuyorum.

  arkadaşlar,

  maalesef hepiniz ölüsünüz.

  kimse bir anda bu gerçeği kabullenmenizi sizden beklemiyor. gözünüzün gördüğü rahatça uzanabileceğiniz bir yere geçin ve vaktinizden kısıtlamaya ihtiyaç duymadan okuyun.

  okuyun, çünkü en iyi yaptığınız şey her zaman bu oldu. tarihin başından beri her eyleminizde birilerine göstermek istediklerinizden fazlasını ifade etmeye çalıştınız. ifade etmeye çalışırken kendinizi geliştirdiniz, çıkarttığınız sesleri dahi birbirinizin anlayacağı şekilde uyarladınız, biıbirinizle ortak bir dil oluşturmak için var gücünüzle uğraştınız.

  fakat ne yazık ki sizler için bu fani dünya 31 aralık 1999 cuma akşamı sona erdi. o günden bu yana yaşadığınız her şey, bitiş tarihi belirsiz bir araf. sizden öncekiler en başından beri bir şekilde kaçınılmaz sonun nasıl olabileceği hakkında en azından aşağı yukarı bir tahminde bulunabilmek için matematik denen algıyı keşfedip geliştirdiler. sona erişmek için her gördüğünüze kendinizden anlamlar kattınız, başkalarını verdiğiniz manalara inandırmak için var gücünüzle uğraştınız. lakin bu taş ve toprak yığınında kendi etten kemikten hikayelerinizi yaşamak o kadar eğlenceli geldi ki, bir zaman sonra gerçek amacınızdan saptınız. müzik, edebiyat, sanat derken her başka anlam sizi kendinize farklı dünyalar kurma yolunda farklı gerekçelerle burada kalmaya ikna etti.

  en akıllınızdan en delinize, en sakininizden en hırçınınıza, en neşelinizden en hüzünlünüze, sizlere en saçma şekillerde sunulmuş tüm gerçeklikleri kimi zaman kolay, kimi zaman zor, son derece ustaca şekilde, tüm benliğinizle çiğnediniz, yuttunuz, hazmettiniz.

  neyse, ilk perde bitti, küçük bir mola. herkes irili ufaklı ihtiyacını görsün. bu arada etrafınızda olup biten her şeyi tekrardan gözden geçirin. en yakınınızdan en uzağınıza ulaşabileceğiniz tüm bilgilerin, tüm algılarınızın şöyle bir üstünden geçin. derin bir nefes alın, aldığınız nefesin her bir zerresini her bir hücrenize doyasıya doldurun, boşaltın. içtiğiniz suyun tadına doyasıya varın.

  ikinci perde biraz daha aksiyonlu geçecek, dönüşte kemerlerinizi bağlamayı unutmayın.
 • (bkz: aman tanrım)

  ne kullanıyorsunuz acaba? tavsiye edebileceğiniz doğal, sentetik olmayan ve emniyet kayıtlarına girmeyecek (yasal) bitkisel karışımlarınız var mıdır? varlarsa nelerdir? şimdiden teşekkürler..
 • (bkz: keşke)
  (bkz: keşkenin ne demek olduğunu en çok bu gece hissediyorum)
 • belki de hiç yaşamamışızdır. bu da bir bakış açısı.