şükela:  tümü | bugün soru sor
 • devlet büyüklerine önerdiğim kampanya. türkiye'nin nüfusu 2017 tüik kayıtlarına göre 80 milyon 810 bin 525 kişi, herkes bir böbreğini devlete bağışlasa türkiye'nin tüm borçları kapanır, kapandığı gibi geriye de para kalır. fazla parayla devletimiz yatırım yapar.

  şimdi rakamlarla açıklamak gerekirse; yukarıda dediğim gibi türkiye'nin 80 milyon 810 bin 525 kişi nüfusu var, 0-14 yaş arası 19 milyon 33 bin 488 kişi var. bunların böbrekleri daha gelişim aşamasında olduğu için ve ahlaki değerlerime uygun bulmadığımdan dolayı gerek duymuyoruz. kaldık 61 milyon 777 bin kişi. bunların 7,5 milyonu kronik böbrek hastasıymış. elene elene 54 milyon 277 bin 37 kişi kaldık. böbrek fiyatları dünyada 415 bin dolar civarında. 54 milyon 277 bin 37 kişi tek böbreğini satarsa. 2.2525012e+16 gibi bir rakam ortaya çıkıyor. sözelci olduğum için bu rakamı okuyamadım. yani bakınca ortada büyük bir meblağ var. şimdi devletimiz böyle bir şey yapsa kim istemez ha!

  ek: bu kadar böbreği arza açmak böbrek enflasyonuna sebep olur gibi bir takım sorular geliyor. dünyada böbrek nakli bekleyen 93 bin kişi varmış. ihtiyacı olanlara nakil yapılır, fazlasını da sonraki nakillerde kullanmak için bekletirler.

  daha büyük bir türkiye için organ satışına sen de destek ol.

  change.org kampanya linki

  tüik nüfus kayıtları

  böbrek fiyatları
 • (bkz: oldu suyundan da koyam mı)

  1tl farkla büyük boy patates kızartması ister misiniz?

  bu arada "ahmet yerebakan" kim? change.org kampanyasını o imzalamış da. ahmet, sen ne yere bakan böbrek yakanmışsın birader?

  tanım yap formata sahip çık: tek böbrekten edecek kumpanya.
 • böbrek enflasyonu oluşacağından ve bu yüzden böbrek fiyatları düşeceğinden borçların kapanmasını sağlamayacak öneri.
 • 80 milyon 810 bin 525 kişinin her biri bir böbreğini verse devlete, oluşacak arz fazlasından ötürü böbrekler madeni paralara düşer, herkes niyazi olduğu ile kalır, oluşacak sağlık problemlerinden ötürü devlet daha büyük harcamalar yapmak zorunda kalıp, daha büyük borçlara girer.
 • sloganı hazır olan kampanya: tek böbrek, tek dalak, tek yürek, tek kürek!

  (bkz: tanzim sakatat)
  (bkz: tek kürekçim sensin benim)
 • neden? sarayın ejder meyveli smootie mi bitmiş? mercedes yeni maybach mi çıkarmış? merdivenleri altın kaplama yeni uçak mı alacakmışız?

  tanım: ironisi bile komik olmayan öneri.
 • bildiğiniz gibi insanlar dalak ve safra kesesi olmadan da yasayabiliyor. hazır acmisken onları da alıp ızgara yapsak fena olmaz aslında.
 • (bkz: burası sakatatçı değil kardeşim)

  dolu bkz.

  tahmin edin kim demiş?*
  tanım: fantastik çözüm önerisi.