şükela:  tümü | bugün
  • tahammül edilemez saçmalık.

hani son 1,5 ay bilemedin 2 ay içindeki yakalananlar olabilir doğrudan çin bağlantısı olabilir ona eyvallah fakat 4 ay önce yakalandığını iddia etmek saçmalığın daniskası.
  • son birkaç haftadır meydana gelen olaydır. nedense son 6 aydır en ufak hastalık geçiren herkes korona olmuş ama biz fark etmemişiz. adamın 3 ay önce burnu akmış, kafası kaşınmış, bacağında sivilce çıkmış koronaydim kesin diyor.

ateşim çıkmıştı, eşimin de çıktı demek ki koronaydim diyor. kardeşim eyvallah mümkün, fark edilmeden hastalığa yakalanıp iyileşmiş olabilirsiniz. ama böyle ortaya kanıt olmadan sallayarak bilgi kirliliğine yol açıyorsunuz.

hepimiz insanız normalde de hasta oluyoruz, bazen atesimiz de çıkıyor. abartmadan, bilgi kirliliği yaratmadan önlemimizi alıp yaşamamız lazım. eğer her korona oldum diyen cidden korona olmuş olsaydı şu anda hastanelerde yer kalmazdı. ellerinizi yıkayın, evinizde kalın.
  • ben buraya bir düşüncemi bırakmak istiyorum. bence şu an neredeyse herkes bu virüsü taşıyor ve sağlık bakanlığı bunun farkında. ancak bu virüs sadece yaşlıları ve bağışıklık sistemi zayıf insanları etkilediğinden bu durum onlara bulaşınca vaka adı altında ortaya çıkıyor. normal sağlığı yerinde ve bağışıklığı sağlam olan insanlar bu virüsü çok hissetmeden yeniyor ve atlatıyor. bence!