şükela:  tümü | bugün
  • bugün yüze tokat gibi çarpan acı gerçek nice yunan, balkan, bulgar,kafkas göçmeniymişiz; dedemin dedeleri oradan gelmiş diye kendini avrupalıyım havası katan yurdum insanı bildiğin 200 yıllık çorumlu, kırıkkaleli, yozgatlı çıkması durumu.

hayaller avrupa ,
    gerçekler iç anadolu.

gurur duy anadolu insanı bırak onlar anadolulu olsun.
    edit:bazı cahil arkadaşlara tanım

göçmen: bir yerden digerine gocen kisi.
    bir ulkeden diger ulkeye iltica eden kisi.
    kafkas ne oluyor bu durumda:)
  • kafkasları avrupa'da sanan bir arkadaşın tespiti.

edit: o ooo düzeltmiş arkadaş:)
  • tam tersi başıma geldi..
  • ben de tam aksine göçmen olduğumuzu öğrendim. meğer komşu köyden göçmüş dedemler.
  • neden anadolunun öz türkleri göçmen çıkmak ister onu anlamıyorum zaten. böyle konuşan insanlarla aynı yerden gelmek neden ister insan... atatürk de göçmen ama adam anadolu'nun içlerine gidip kurtuluş savaşı'nı başlatmış. o türklerden olmak varken niye göçmen olmak ister insan? amerikanın zencileri gibi amk.
  • benim başıma gelmiş olaydır. tamamiyle annemden aldığım bilgilerle öyle sanıyordum. bakıyorum bakıyorum göçmenlik yok ama göçmenlerin kullandığı soyadı ailede çok. bunu çözemedim bir türlü. gerçi 1874'te şemni diye bir yerde doğan büyük büyük bir dedem varmış ama şemni nerede bilmiyorum. bulamadım.
  • iç anadolu kökenli olmanın ''yüze tokat gibi çarpan acı gerçek acı gerçek'' olduğunu öğrendiğimiz mükemmel tespit.
    (bkz: beyin bedava)
  • atalarin nereden geldiginin ve isimlerini ögrenmek güzel. sadece asla dogru olmayan seyler dogum tarihleri. yillari da dahil. hatta son 40-50 yil öncesine dek köyde her cocuk toptan kimlik karti alip kaydoldugundan ne gün ne de yillar dogru maalesef.
  • göçmen olanlar da buralı zaten, çok da şey yapmamak lazım.

(bkz: #74238309)
  • teyzemin beni arayıp “kızım babam sivaslı ama annemleri biliyorsun, göçmen onlar , sülaleyi kurtar hadi yavrum t.c numaram bu” demesine sebep olan hadisedir. heyecanla teyzeminkini bekliyorum , sarışın ermeni varsa eğer ancak o koşulda inanırım.*