şükela:  tümü | bugün
  • darbe girişiminden sonra meydana gelen hadise...

kapı önünde, dolmuşta,ofiste, evde herkes uzman anasını satayım...

atan atana...
  • "ne okuyup üzerine düşünüp kendi fikirlerinizi paylaşıyorsunuz, size verilenle yetinsenize amığakoduklarım" demek istenen budur
  • mit müsteşarının "gönderirim adamları, attırırım birkaç füze...." kafasında olduğu bir ülkede, gayet olağan bir durumdur. her işte olduğu gibi, ülkede kimse gerçek görevini icra etmediği için, insanlar bu boşluğu kendilerince doldurmaya çalışmakta iyi bile yapıyorlar. düşünmekten, sorgulamaktan zarar gelmez.

bizim mahalle kahvesinden rteden daha iyi cumhurbaşkanı, fatih terim'den daha iyi teknik direktör ve yiğit bulut'tan daha iyi yancı çıkmazsa kendimi keserim ama imkân verilmiyor işte.
  • hani nerdeler ben göremiyorum. tv kanalları tek ağızdan din tandanslı akp propagandası yapıp duruyor. kanalları değiştirmeye gerek yok hepsi aynı. eskiden iki farklı bakış açısı en azından bir liberal filan otururdu masada şimdi herkes robot gibi aynı kelimelerle doldur boşalt yapıyor.
    sözlük olmasa ne çeşitli fikir ne de haber alışverişi bulabileceğim zemin var.
  • özellikle üniversitede tarih okumuş kimselerde çok görülen bir durumdur.

bunlar böyle birçok laf salatası söyler durular. bizim kurtlar vadisi izleyicisi kitlemiz de bu laf salatalarından anlamlar devşirmeye uğraşır. her türlü yoruma açık, kapalı ifadelerle ve belirsizliklerle dolu bu lafları bir olay olup bittikten sonra, "bak ben demiştim ehem ehem" diye temcit pilavı gibi ısıtır bu kafa.

türkiye gibi gündemi sürekli değişen, geleceği belirsiz, sıcak coğrafya insanlarında hep bir merak ve endişe vardır geleceğe dönük. milli, manevi değerlerle bezeli bu laf salatalarını diline dolayan samimiyetsiz takım, bizim saf dil gençlerimizi bu şekilde sömürür durur.

bu tipler üzerine bir şeyler sallamayacağı konular oldu mu da -ola ki bir şey söylerim rezil olurum kaygısıyla- susarlar. kimi zaman rezil oldukları da olur. birilerine yalakalık yapacağım diye önünü arkasını düşünmeden yazıp çizdikleri şeyler yüzünden ayar üstüne ayar yiyip göt olurlar.

böyle birini tanıyorum. tam her şeyini unuttum, oh rahatladım dediğimde internetten bir yerden taciz ederek kendini hatırlatıyor. asıl mesleği tacizcilik çünkü. geberme haberini aldığım gün rahatlayacağım. bir insandan tiksinmek neymiş anladım. aklıma gelince suratı, ifadesi, sözleri, şekli, tipi midem kalkıyor. ne musibetmiş, ne belaymış. bir an evvel yok olup gitsin. bunun iç yüzünü bilmeyenleri de zehirliyor. tıpkı şu olaydaki (bkz: rekor kiran dini kitap yazarinin esini aldatmasi) yazar bozuntusu gibi maskesinin bir an evvel düşmesini umuyorum.