şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kafa bozulunca, can sikildiginda, hayat anlamsizlastiginda kimilerimizin icinde hasil olan yapma eylemi. guzel. kolay olmayan. denemeli. deneyimlemeli.
  • (bkz: into the wild)
  • 23 km ilerimde ve yarın sabah 7’de gidip akşam 21’de döneceğim.

çalma listem de hazır isteyene; summer 78
  • herkesle iletişimi kesip kendini biraya bırakmak kadar asil değildir.
  • bütün dertlerin biteceğini düşündüren eylem
  • en çok özendiğim.

egenin çok küçük bir dağ köyünde atadan kalma bir ev var. iki senedir içini dışını tadilat yaptık. maksimum 45 yaş hedefi koydum kendime. kendimi emekli edip orada yaşamak istiyorum aga. bişeyler ekip biçerim, tavuk falan bakarım diye hayal kuruyorum. bir asgari ücret kadar sabit gelir lazım her türlü. bunu sağlayabilirsem üstünü tamamlar bir şekilde yaşar giderim gibi geliyor.

ticari hayvancılık yapmadan, kendi kendime yeterim gibi geliyor. hayırlısı. bahçenin etrafı çevrili zaten, kapıya da "insan giremez" yazdırcam bi tabelaya. altına da "hepinizden iğreniyorum" yazdırcam. ahhaha.

emeklilik hayalim bu.
  • bunun tarifi güzelce yapılamıyor ne ilginç. aşktan bahsediyorsun olmuş kadar oluyorlar ama doğayı tarifleyemiyorsun.
    bana kendimi çocuk hissettiriyor doğa.
    çünki o tanımlayamadigim seylerle cocukken karşılaşmıştım en son.
  • acun programı olabilir bu.
  • 10 yıllık kalkınma planımın sonucu olacak eylem.

bütün,çabam bu nihai hedefe varmak için olacak :)

hiçbir şey ağaçların,denizin,güneşin,baharda çiçeklerin açış sırasını bilmenin zevki kadar mutluluk vermedi bana.doğa kendi başına delice bir merak uyandırmıştır bende hep.