şükela:  tümü | bugün
 • her girdigi ortama* cabucak uyum saglayan, kendini sevdiren ve muhabbeti koyan kisi..
  bu kisi genellikle islerini kolay halletmenin bi yolunu bulur cunku cok kisiyle muhabbeti koymustur yada az sonra koyacaktir.. takdir edilesi ve becerikli insanlar oldugu kanaatindeyim...ayrica muhabbet koymaya calistigi kisilere yaklasim sekli ve konusmasi falan gayet komik ve basarilidir..
 • modern insan modeli. ütopya.
 • bi insan herkesle kankaysa vardır bi terslik. biri negatif digeri pozitif iki kutbun ya tam ortasında olunabilir, ya da birine yaklasmak icin digerinden uzaklasmak gerekir.
 • herkesle kanka olduğunu "sanan" insan modeli. herkesin huyuna gidip nabza göre şerbet veren, ama kalıcı ve dosdoğru arkadaşlıkları bu yüzden oldukça az ademoğlu tipi.
 • kız olan türlerinden korkulmalıdır zira size çok yakın davrandıklarından dolayı yanlış anlamalara neden olabilirler.
 • (bkz: insan manyagi)
 • her ortamın adamıyım her nabzın şerbetçi başıyım yaradılana yavşarım yaradandan ötürü felsefesiyle hareket eden ve bu özellikleriyle hemen her işin bir tanıdık vasıtasıyla halledildiği cennet vatanımızda çok revaçta olup el üstünde tutulan yavşaklığı kendine yol bellemiş oldukça kalabalık bir güruhtur.

  yavşama kariylerlerine öğrencilik yıllarında servis şoföründen başlayıp okulun müdürüne kadar oldukça geniş bir range'de yürüttükleri disiplinli çalışmalarla adım atan bu canlıları ilerleyen yıllarda çalıştıkları şirketin şoförüyle bölüm şefiyle noolur noolmaz gün olur işim düşer diye alakalı alakasız tüm şirket personeliyle ve hatta mümkün olursa genel müdürüyle amansız bir samimileşme gayreti içinde görebilirsiniz.herkesle samimi olmanın dayanılmaz samimiyetsizliği üstlerine vıcık vıcık bulaşmıştır ve her fırsatta size de bulaştırmaya çalışırlar.uzak durmak mümkün mertebe muhattap olmamak gerekir.bu noktada damarlarınızdaki asil kanda ve dna'nızdaki soylu aminoasitlerde yeterli miktarda bulunan ukalalık yardımınıza koşacaktır.şüphesiz ki o ukalalık sizin en kıymetli hazinenizdir.
 • herkesle kanka olan insan modellerinin herkesle kanka olabilmesinin sebebi muhteşem sohbet yetenekleridir. daha tanışır tanışmaz kurdukları samimiyet ve verdikleri sohbet zevkiyle insanı mest ederler. ama fazla insanla samimi olduklarından dolayı kimseyle gerçekten samimi olamazlar, daha doğrusu olmazlar. bu muhabbet kurabilme yeteneğine sahip insanlara çok ender rastlandığından dolayı, itham edildikleri çıkarcılıklarının, verdikleri sohbet zevkinin ufak bir karşılığı olarak görülmesi gerekir kanımca. ben severim kendi adıma bu insan modelini, zira her insan modelinden "arkadaş olunacak insan modeli" olmasını bekleyemeyiz, arkadaş olunamayacak her insan modelinin olumsuz modeller olmasını düşünemeyiz; insanoğlu model model, kimisi öyle, kimisi böyle.
 • bu ki$iler sosyal bukalemundur,apolitik tosbagadir,haz etmem kendilerinden..oncelikle samimi degillerdir cunku.
 • genelde cok sinir bozucu olan sirnasik, istenmeseler bile sizi cok seven ve bir kanka olarak goren insanlardir. kimileri ise her insanin hosuna gidecek kimi erdemleri******** topladiklari icin kisiliklerinden ve zevklerinden odun vermeden insanlari mutlu edebilme ve kendini sevdirebilme yetenegine sahiptir, o yuzden bunlari biraz taniyan direk kankaya baglar. orn. moonwater.