• korktuğum insandır.

herkesle arası iyi olan insan gördüm mü kaçarım , uzaklaşırım. yılışık hafifte yavşaktırlar. fazla şey paylaşmamakta fayda var.
  • nefret ederim bu modelden. evet, öyle böyle değil. şimdi bunların millete ayar vermek için yapmayacağı şey yoktur da. önce sessiz kalırlar, gözlem yaparlar, ortamın en popüler kişiliği, ya da en entel görüneni ya da en komiğini ya da en iyi giyimlisini vs vs gözlerine kestirirler, ardından onlara çalışmaya başlarlar, tabi bu arada asla kendilerinden en ufak bir karakteristik özellik göstermeden, yavaşça, yavşakça.. ardından karşıdaki insan bi şaşalar, bi durur noluyoruz der, eğer akıllıysa defeder başından bu sevimsizi, ama tuzağa da düşerse onun için yapabileceğimiz hiç bir şey olmaz.. velhasıl, bi süre asılır karşıdakine, sonra etrafa caka satar yok efendim biliyo musun ben onun nasıl güzel gitar çaldığını bilirim, daha geçen gece çaldı bana, yok efendim biliyo musun biz kankamla şuraya gittik artık hep beraberiz imajları verir. -popülerim bende artık bak- havalarında şişine şişine gezinir, arkasından gülündüğünün farkına varmadan.. mesaj vermeden bitirmek istemem, bak arkadaşım kendin başkalarının karakterleriye caka satacağına, kendin gibi ol emin ol ki bu çok daha gururlu bir davranıştır.
  • mottoları benim herkesle aram iyi dir.

o herkes'in arkalarından ne konuştuğunu bilmezler ama.
  • herkesle iyi geçiniyormuş gibi görünmeye çalışan sevgi pıtırcığı... lafta kankadır. telefonu susmaz, sussa da yolda karşılaştığı kankaları bitmez. 2 dakika bir konuyu bile konuşamadığınız için, zor zamanlarınızda diğer kankalarından size ayıracak vakit bulamadığı için kendinizi kanka gibi hissedemezsiniz. genellikle ödemeli arar, dışarda sık sık borç para ister. hayatınızda gereksizce yer kaplar. gerçek kankalara yer açmak için kurtulunasıdır.
  • dışlanma korkusu yaşan kişilerdir bunlar. insanlar tarafından sevilip benimsenmek istediği için ne olursa olsun kimse ile arasını bozmazlar. hatta kendisini değil kanka, arkadaş olarak bile görmeyen insanlara kanka muamelesi yaparak samimiyetsizlik örneği sergilerler.
  • "kanka" olduğu insanlar da kendi gibidir bunların. birbirlerinin de kankalarıyla tanışır, kankalarının kankalarıyla da kanka olurlar. bir de "aramızda", "anladın sen" kelimeleriyle süsledikleri espri anlayışları vardır ki bunların evlere şenlik. karşısındakinin tabiri caizse ağzına sıçmasına rağmen karşılığı sadece kahkaha olur. küçük düşürülen kankaya dönüp "neden katlanıyorsun, adam yerin dibine soktu seni, iyi misin ?" diye sorduğunuzda ise "o benim kankam canım, aramızda böyle espriler yapıyoruz biz -gülücük-gülücük-, sen anlamazsın" diye cevap verirler. kanka kelimesinden nefret ettirirler adamı.
  • her girdigi ortama* cabucak uyum saglayan, kendini sevdiren ve muhabbeti koyan kisi..
    bu kisi genellikle islerini kolay halletmenin bi yolunu bulur cunku cok kisiyle muhabbeti koymustur yada az sonra koyacaktir.. takdir edilesi ve becerikli insanlar oldugu kanaatindeyim...ayrica muhabbet koymaya calistigi kisilere yaklasim sekli ve konusmasi falan gayet komik ve basarilidir..
  • her ortamın adamıyım her nabzın şerbetçi başıyım yaradılana yavşarım yaradandan ötürü felsefesiyle hareket eden ve bu özellikleriyle hemen her işin bir tanıdık vasıtasıyla halledildiği cennet vatanımızda çok revaçta olup el üstünde tutulan yavşaklığı kendine yol bellemiş oldukça kalabalık bir güruhtur.

yavşama kariylerlerine öğrencilik yıllarında servis şoföründen başlayıp okulun müdürüne kadar oldukça geniş bir range'de yürüttükleri disiplinli çalışmalarla adım atan bu canlıları ilerleyen yıllarda çalıştıkları şirketin şoförüyle bölüm şefiyle noolur noolmaz gün olur işim düşer diye alakalı alakasız tüm şirket personeliyle ve hatta mümkün olursa genel müdürüyle amansız bir samimileşme gayreti içinde görebilirsiniz.herkesle samimi olmanın dayanılmaz samimiyetsizliği üstlerine vıcık vıcık bulaşmıştır ve her fırsatta size de bulaştırmaya çalışırlar.uzak durmak mümkün mertebe muhattap olmamak gerekir.bu noktada damarlarınızdaki asil kanda ve dna'nızdaki soylu aminoasitlerde yeterli miktarda bulunan ukalalık yardımınıza koşacaktır.şüphesiz ki o ukalalık sizin en kıymetli hazinenizdir.
  • yalnız olduğunu düşündüğüm insan modeli.

bunun yaşla falan da ilgili olduğunu düşünmüyorum. insan gerçek bir şeyler yaşamaya, gerçek sevgi, gerçek arkadaşlık vb. kavramları algılamaya 4 yaşında bile başlayabilir bana kalırsa. zaman, onların içini doldurmakta gerekli oluyor. ama bu herkesle kanka olan insanların tüm kavramlarının sanki içi boşaltılmış gibidir, ve en fenası da bu durumu hiç anlamayacak olmalarıdır sanırsam.

ki genelde herkesle kanka olan insanlar, zaten diğer herkesle kanka olan insanlarla kanka olurlar. bu noktada herkes birbiriyle böyle vıcık vıcıkken, biz diğerleri de sakin ve huzurlu dostluklarımıza, güzel paylaşımlarımıza devam edebiliriz evet evet bence gayet güzel oldu böyle.

"this is a win-win situation" hatta..
hesabın var mı? giriş yap