şükela:  tümü | bugün
 • özellikle son günlerde sözlükte yaygınlaşan yanlış kullanımdan ötürü açmayı düşündüğüm kampanya. evet bir başka entryde de bahsettiğim gibi o "z" beynimde arı gibi vızıldayıp kısa devre yaptırıyor, entry okuma zevki filan bırakmıyor. hele bir de bakalım lord aragorn bir entrysinde ne demiş? hanım heeeyyy!!!

  "kendine muhtelif payeler cikartan, alemlerden alemlere ko$an, cool olmanin kitabini yazmi$, fakat cok kalin oldugu gerekcesi ile yayinevlerine kabul ettirememi$ bir takim yazi yazabilme yetisi kazanmi$ maymunun, yaptiklari insan taklidinin en onemli coku$ noktalarindan biri olan kelimedir. nasil laz piyanist piyanoyu cekerse kendine dogru, maymun $ebek de o kadar kelimenin arasinda, hatta baglac olan de ve ki nin ayri yazilmasi kuralina dikkat bile ederken, kalkip herkes yerine bu kelimeyi yazar. i$te o anda, isterse kuantum fizigi anlatsin, adam olmadigi anla$ilir ki$inin.

  rahmetli dedemin ogudu bile vardir bu konularda: "kot pantolonu kuma$ pantolon gibi utuleyenden, ayak parmaklarinin arasini kari$tirandan ve 'herkez' yazandan adam olmaz" diye, dunya durdukca ruhu $adolsun."

  kaynak: (bkz: herkez/@lord aragorn)

  son olarak, bu başlık da aşağıdaki başlıklar arasında yerini alsındır...
  (bkz: herkez)
  (bkz: yine mi herkez)
  (bkz: herkez biraz salaktır)
  (bkz: herkes yerine herkez yazan zihniyet)
  (bkz: herkes yerine herkez yazma sorunsali)
  (bkz: herkez eşittir ama bazıları daha eşittir)
  (bkz: insan olalım herkez yerine herkes yazalım)
 • bu kampanya dahilinde sentinel abi'yi goreve cagiralim, herkez yazan herkese korku salsin.
 • son patlayan miğferdibi olayından sonra ciddiyetle yürütülmesini düşündüğüm kampanya.
 • soru eklerini ve dahi anlamına gelen "de"leri ayrı yazma özürlü arkadaşların da bu kampanyaya dahil edilmesini öneririm

  uçurmak olmasa bile en azından bir süreliğine çaylak edilerek türkçe ve dilbilgisi derslerine yoğunlaşmaları sağlanabilir

  böylelikle ekşi sözlüğün, "okur yazar" olmasa bile "görür algılar" oranında ciddi bir artışa neden olduğu görülecektir.
 • sadece herkes sözcüğünü yazmayı bilmeyenleri değil grubu genişleterek, ayrı yazılan de ve ki'yi bilmeyenleri, v yerine w, k yerine q, c yerine j kullanıp sözlüğü mirc'dan icq'dan beter bir dil ile kullanmayı adet haline getirenlerin de eklenmesi gereken kampanyadır.
 • herkezin destek vermesi gereken kampanya..
 • "basta avro diyenler/yazanlar olmak uzere; ne bileyim hatunlara kadin diyenler, gotu yere yakinlar, vermeyen butun hatunlar, tum sozluk erkekleri ve aman ya ben haric "herkez" ucsun mesela sozluk bana kalsin" diyerek katildigim kampanyadir lezizdir harikadir.
 • herkez yazanlarla birlikte -kampanyaya destek veren arkadaşların bir kısmı dahil olmak üzere- çok kişinin kıçına kaçacak bir hareket olacağından eminim. sebebini soranlara, bu başlıkta yanlış kullanılan noktalama işaretleri ve yapılan yazım hatalarını örnek olarak gösterebilirim [iki nokta (..) gibi türkçe'de olmayan bir noktalama işaterinin (olmayan noktalama işareti?) kullanılması veya noktalama işaretlerinden sonra boşluk bırakılmaması gibi].