şükela:  tümü | bugün
  • her şeyden önce kaynak verelim;
    kaynak
    15 temmuz darbe girişiminde 2 polisi şehit eden sanıklardan biri geçen hafta mahkemeye üzerinde "hero" yazan tişörtle gelmişti.
    aynı tişörtü giyen eleman ihbar üzerine mobese kameralarından tespit edilip, polisçe yakalanıp gözaltına alınıyor.
    neresinden baksan acayip. eleman bir yandan hiç mi haber okumuyorsun kardeş dedirtiyor, bir yandan da paranoyaklık had safhaya ulaştığı için "ulan acaba?" diye sorgulatıyor.
    "hero" yazılı tişörtleri üreten firmanın bunları satıştan kaldırdığı bilgisi de haberde yer alıyor.
    olay yerinin erzurum olduğunu da not etmek lazım...
  • ülkece paranoyanın ne hale geldiğinin kanıtı. bir deli diyor ki bu hero ibne gibin puşt gibin bişey galiba. sonrasında da önce tutuklu yakınını gözaltına alıyorlar, sonra yolda yani bildiğimiz yolda hero yazan tişört giyen iki kişi gördüğünü söyleyen bir diğer akıllı da polise bunu ihbar ediyor ve işin komik yanı polis de ihbarı dikkate alıp adamları gözaltına alıyor. iki üniversite öğrencisi hero yazan tişört giydi diye gözaltına alınıyor ya bu ülkede! hayır bir de tişörtü üreten markaya ürünü toplatın diye yazı yazmış devlet.

tam daha ne kadar saçmalanabilir noktasında bu haber insanın suratına tokat gibi iniyor.
  • şşşşt ileri demokrasi sen misin o ?gel lan gel yabancı yok sen ben bizim oğlan işte.dedirten olay.
  • tabiki erzurum
  • şu gençleri de almasalar bari .
  • evvelsi gün bir ukraynalı müşteri girdi dükkana, küçük kızına taşlı gümüş bir küpe aldı, üç usd dedim, adam cebinden üç dolar çıkardı verdi. allah sizi inandırsın, çünkü beni inandırdı, bu üç doların üçü de f serisiydi, ben rusça bilmiyorum, adam ingilizce anlamıyor, bir şekilde cebindeki dolarları çıkarttırıp, üç dolarını iade ettim, başka üç dolar aldım. şimdi ben bu adamı, bu ukraynalı kardeşimi fetöcü diye ihbar etsem muhtemelen göt altına gider.
    vallahi müşteri dolarla ödeme yaptığında önce serisine bakıp sonra sahte mi diye kontrol ediyorum.

memleketçe paranoyak olduk.
    hayır bu dolarlar cebimde yakalansa bunca yıllık namımıza leke sürülür, onu nasıl açıklarız dosta düşmana o kısmı zor.
  • çünkü devlet ciddiyeti aynen böyle yapmayı gerektirir.
  • lcw ya da defacto'dan bir tişört giydiler diyelim. bütün ülke gözaltına amk!

hitler niye aklıma geliyor böyle durumlarda bilmiyorum. bilinçaltı bir oyun oynuyor sanırım.
  • işkilli hükümetin yeni bir icraatıdır.
    şaka maka ilk defa nadide bilecik ilimizde bir sorun yaşandığını görmüş olduk. bilecik diye bir ilimiz olduğunu unutacaktık neredeyse.