şükela:  tümü | bugün soru sor
 • senelerimi verdiğim mükemmel ötesi oyun. 4'ü 5'i 6'sı çıkmıştır. ama velakin 3'ün tadı hiçbirisinde yoktur.
  (bkz: black dragon)
  (bkz: angel)
 • 29 ocak 2015‘te, yenilenmiş grafikleri ile tekrardan satışa çıkıp, bizi başına kitleyecek olan oyun.
 • 2015 ocakta hd versiyonu piyasaya surulecek oyun
 • ardından çıkan hiçbir versionunun yerini tutmadığı efsane oyundur.
  yıllarımı harcadım,hala da harcarım.
  strateji oyunlarının bana göre tanrısıdır.
 • 1994-1999 28 ocak dapiyasaya sürülmüştür.
  yıllarımı verdiğim turn base'li efsane oyundur.
  armageddon blade ve mıght and magıc serisi tadından yenmez.
  sonraları 4-5-6 vs vs çıksada hiçbiri 3 gibi değildir.
  strateji konusunda algıları açan oyun oyundan öte savaş sanatıdır.
  istanbul yakınında oyunu bilen varsa zirveye beklerim.

  oyunda birbirinden farklı 9 ana ırk ve kale vardır.bunlar;

  castle: insan ırkının edebi kalesi ve sancağıdır.birçok insansı ve mitolojik olmayan savaşcı türleri ile griffin(bir çeşit mitolojik kuş) ve angels(melekler) gibi mitolojik yaratıklar üretebilir.castle kalesi might and magic vıı oyununda bulunan erathia şehirinin bir örneğidir.

  rampart: alman mitolojisinin karakterlerini konu alan ve felsefesi orman ve doğa olan bir kale türüdür.elf okçuları,centaur,dwarf(cüce),pegasus(bir çeşit kanatlı uçabilen atlı savaşcı),ejderhalar,unicorn(boynuzlu at),altın ve yeşil ejderha gibi mitolojik yaratıklar üretilebilir.rampart kalesi might and magic vıı oyununda bulunan avlee şehirinin bir örneğidir.

  tower: kuzey mitolojisini yansıtan ve gremlin, golem(demir adam),magician,naga(yılanımsı savaşcı) ve titan(yarımsı tanrı bir yaratık) gibi mitolojik yaratıkları üretebileceğiniz bir kale türüdür.tower kalesi might and magic vıı oyununda bulunan bracada şehirinin bir örneğidir.

  ınferno: cehennemsi yaratıkları konu alan ve şeytanın kalesi ünvanını elinde bulunduran kale türüdür. ateşi ve şeytanımsı yaratıkları ile ünlüdür.çok başlı köpek,alev atan şeytanımsı yaratık,efreet(cin),şeytan,demon başlıca yaratık türleridir.might and magic vıı oyununda bulunan eofol bu şehire örnektir.

  necropolis: ölümü ve yaşayan ölüleri konu alan bir kale türüdür.iskeletorlar,zombiler,cadılar,vampirler,lichler(necro büyücüsü),ölü şövalyeler ve kemik ejderhayı üretebileceğiniz bir kale türüdür.necropolis kalesi might and magic vıı oyununda bulunan deyja şehirinin bir örneğidir.

  dungeon: yeraltı yaratıklarının,gizemli tünel ve mağaraların bulunduğu kale türüdür.harpy(kadınsı kuş canavar),minator(boğaya benzeyen 2 ayağı üstünde yürüyebilen baltalı cellat),siyah ve kırmızı ejderhalar, manticore (akrep ve aslan karışımı mitolojik bir yaratık),medusa(gözleri ile karşısındakini taşa çeviren mitolojik canavar),evil eye(gözlerinden ışın atabilen uzaylı yaratık) başlıca üretebildiği yaratık türleridir.dungeon kalesi might and magic vıı oyununda bulunan nighon tünelleri içerisinde bulunan şehirin bir örneğidir.

  stronghold: barbarizm ve sakson mitolojisini konu alan,çöllerde ve kurak alanlarda yaşamı esas alan bir kale türüdür.goblinimsi yaratıkları, orkları,yırtıcı kuşları, tek gözlü dev(cyclope) ve bahamut gibi yaratıkları üretebilir.stronghold kalesi might and magic vıı oyununda bulunan krewlod şehrinin bir örneğidir.

  fortress: sürüngenimsi yaratıkları, dev böcekleri ve böcekimsi insanımsı canlıları konu alan bir kale türüdür.en meşhur yaratıkları hydra(çok başlı bir çeşit ejderha),boğa,dev sinekler ve lizard okçularıdır.fortress kalesi might and magic vıı oyununda bulunan tatalia şehrinin bir örneğidir.

  conflux: elemantalist yaratıkları ve doğada bulunan 4 ana element olan ateş,su,toprak ve havayı konu alır.4 ana elementin dışında zümrüanka(phoenix) da bu kalede ürütilebilir.ana kale olarakda sayılmayabilir
 • 3 efsane oyunumdan biri. might and magic serilerinin açık ara en iyisi. sevmekle beraber gayet iyi de oynarım efendim kendisini. cunflux ve necropolis'in bariz üstünlüğü sebebiyle ciddi rekabet içerecek oyunlarda yasaklanmasından mütevellit castle'cı olarak gelişimimi tamamlamışımdır. ister template ile ister doğallık bozulmasın diyerekten nispeten dengeli bir random map tutturmak ile çok oyunculu olarak oynamak oldukça eğlencelidir.
  ayrıca (bkz: wcl rules)
 • bir application olarak gelse diye beklediğim oyundur..