şükela:  tümü | bugün
 • homm serisinin 2. oyunu

  bu oyun ücüncüsünden daha iyi ,grafikleri daha kaliteli:biri sorsa hangi homm oynayayim diye cidden 2 derim
 • müziklerini deli gibi aradığım ama bulamadığım mükemmel oyun...bence de serinin en iyisi...
 • şu an bile oynadığım ki bu biraz da zorunluluktan muhteşem oyun..
 • atmosferi ve sınıflar arası denge ile serinin diğer oyunlarından ayrılan mükemmel eser. serinin devamındaki soğuk grafiklere nazaran bu oyundaki herşey atmosferini tamamlar ve kendinizi hayalin içinde bulursunuz. monster çeşidi olarak oldukça sade olan oyun hamlelerinizi uzun uzun düşünmeye sevkeder. bence serinin en iyisidir.
 • kesinlikle serinin en iyisi..bi yandan oyun oynayıp bi yandan başka işlerle uğraşma şansı verdiği için bütün gün harika grafikleri ve olağanüstü müzikleriyle gününüze eşlik eder bu..bi kaleye saldırır sonra gastenizi okuyup gelir bi kaç hazine toplar yeni yerler keşfeder sonra bi yemek yiyip gelirsiniz akşam da oyuna devam ederken bir yandan da yarınki sınava çalışırsınız..(bkz: dadundan yinmez)
  necromancer kalesine girince başlayan müzik eşsizdir ayriyetten björk'ün homogenic albümü pek bi yakışır bu oyunun fonuna nedendir bilmem ikisini pek bi özdeşleştirmiştim kafamda
 • expansion'ı ile başyapıt düzeyine gelmiş oyundur.. bir başkadır.. müzikleri, şirin grafikleri, detay düzeyi ve güç dengesi açılarından bunu hissedersiniz ve seversiniz.. ister campaign olsun ister scenario ikisi de oldukça zevklidir.. mixed mode cd olduğu için müziklerini cd player ile dinleyebilirsiniz.. ama bugün xp'de çalışır mı bilmem.. çalışırsa müzikleri için cd sürücünüzün analog audio kablosunun bağlı ve ayarlı olması gerekebilir..
 • kesinlikle serinin en iyi oyunudur. heroes 3ü heroes 4ü ne kadar çok oynasanız da hiçbiri heroes 2 kadar içine çekmez insanı. müzikleri harika, çizimler gerçekten güzel. (müzik konusunda heroes 3 de çok başarılıdır ama heroes 4te yüzlerine gözlerine bulaştırmışlardır.) serinin en iyi oyunu tabiri ise sadece nostaljik bir özlemden kaynaklanmıyor - heroes 2 tüm homm serilerinin en zor ve en taktiğe dayalı oyunudur, üst versiyonlarda iyi bir ordu yaptığınızda artık kopup gitmenize rağmen, heroes 2de dengeler o kadar iyidir ki campaignleirini oynarken çok kez autosave alınır, gereksiz yere harcanan 1-2 turnün ise telafisi olmaz.

  barbar kalesi hızlı bir gelişim için idealdir (medium haritalar), warlock kalesinde black dragon'a ulaşmak gerekir bu yüzden büyük haritalarda öne çıkar (large, xlarge). necromancer kalesi çok pahalıdır. sorceress ve wizard kaleleri ise büyüleri iyi kullananın elinde devleşebilirler. castle ise zayıftır, uçsuz bucaksız tarla görüntüsü üzerine çalan hoş müzik için alınır genelde.

  black dragon, wolf, unicorn, iron golem ve tabi ki hydra (o zamanlar henüz son level yaratıklığa terfi etmemiştir) kendi levellarında en etkili savaşçılardır. dimension door ve armageddon ise en kopartan büyülerdir. heroes 3 ilk çıktığında heroes 2'deki birçok yaratığı dışarıda bırakmışlar, ancak hatalarını anlayıp daha sonra çıkan expansionlarda bu yaratıkları teker teker eklemişlerdir. (sprite, halfling, domuz vs)

  oyunun ilginç yönlerinden birkaçı:

  - sphinxler. hero'nuzla sphinx'e girersiniz, size bir soru sorar, bilirseniz artifact kazanırsınız, bilemezseniz hero yokolur. ve sorulan sorular oyunla değil dünyayla (bildiğin dünya) ilgilidir. [sorulardan birinin cevabının stonehedge olduğunu hatırlıyorum].
  -ultimate artifact konsepti tümüyle farklıdır. +9 attack gibi bir artifact çıkar
  - müzikleri maps klasörünün altında mp2 formatındadır.
  - en ilginç yaratık hiçbir kaleye ait olmayan ghost'tur. ola ki size katıldı, koparsınız. bu, afedersiniz hayvanlar, kimi öldürürlerse öldürdükleri sayı kadar ghost dirilip size katılır. 500 peasant falan yakalarsanız oyunu bitti sayabilirsiniz.
  - heroes 2'nin tema müziği, heroes 3'te skor tablosu gözükürken çalar.
 • (bkz: black dragon)
 • normalde xp'de calismamasina ragmen bilgisayara atilan formattan sonra canavar gibi calisip bunyemi mutlu eden oyundur. homm3 ten sonra yuzune bile bakmadigim icin beni utandirmistir ama olsundur. ayrica keske 3do kapanmasaydi dedirten...
 • bu oyun serinin en iyi oyunu olup müzikleri oldukça lezizdir. eskiden discmanim'de dinleyip fantastik alemlere az dalmamışımdır.