şükela:  tümü | bugün
12 entry daha
 • blizzard iyi iş çıkarırsa şimdiye kadar yaptığı en iyi oyun olacaktır.
 • beta'sına talibim. o beta key'i aldığım an ne dota'nın ne lol'ün ne de infinite crisis'in yüzüne bir daha baktırmayacak oyun!
 • dota veya lol'e rakip olacak oyun. blizzard yaparsa olur gençler, 4 senelik bir lol oyuncusu olarak bir kez bile olsun dota'nın suratına bakmadım, ama bu farklı. diablo'yu alıp oynamak için bile yüklerim bu oyunu sanırım. moba'nın olayı genelde tek harita türünde oynanmasıdır ancak, lol'de ve dota'da da bu vardı, ben gameplay video'sunda dungeon tarzı yerler gördüm. umarım klasik moba çizgisinden fazla uzaklaşmazlar, işte o zaman tadından yenmez. heyecanlandırmadı desem yalan olur, bekliyoruz efenim.
 • ortaligi fena halde dagitacak olan blizzard kurnazligi.
 • şimdiden herkese geçmiş olsun. blizzard yeni oyuncağıdır. uykusuz geceler bizi bekler
 • hayatimda moba tarzi oyun oynamamis 8 yillik world of warcraft oyuncusu olarak bana "lan acaba mi?" dedirtmistir.
 • sadece blizzard karakterlerinin olması bile oyundan zevk almaya yeter. seslendirmeleri, animasyonları düşündükçe heyecan yapıyorum.

  amaaa!(zamanın ötesine yolculuk başlasın!)

  artık lol ve dota 2 piyasaya yerleşmiş oyunlar. sabit bir oyuncu kitlesi oluşturdular. dota 2 zaten dota'dan gelen kitleyi elinde tutuyor. yapılan turnuvaları, ödülleri, dönen paraları saymıyorum bile. böyle bir piyasadan yer kapmak için blizzard çok geç kaldı. umabileceği en iyi şey, wow/diablo/sc hayranlarını oyuna çekmeye çalışmak olur. ki bunlar genelde hardcore moba oyuncuları değil. böyle bir durumda yapılabilecek en mantıklı hareket daha casual bir moba çıkartmak olur. hearthstone dan gördüğümüz kadarı ile de blizzard casual oyunlara dönmüş durumda. yani heroes of the storm'un da casual olacağını söylemek yanlış olmaz sanırım. o yüzden "of skip atıcak ortalığı", "yeni dota bu" gibi muhabbetlere girmeyelim. oynayın, eğlenin ama gerçekçi olun. blizzard'ın bile yeni dota olmak gibi bir amacı olduğunu sanmıyorum. hatta yanılmıyorsam bir röportajda "daha hızlı ve başlangıçta az karakterli bir oyun planlıyoruz" gibisinden bir şeyler okumuştum fakat uzun zaman önceydi ve işler değişmiş olabilir. ama yine de casual bir oyun olacağına kesin gözüyle bakıyorum.

  hem benim gibi moba stresine girmeyi sevmeyen insanlar için iyi bişi olabilir bu. hem blizz lore'u ve tarzıyla dolu bir oyun hem de casual bir moba. bence güzel.
 • off buradan görünce deli gibi heycanlara gark eden oyun. hemen başvurumu yaptım makinem canavar gibi hemen bana atın bi key billizard.
 • gameplay'den bir sneak peek yayınlamışlar. fena olacak gibi gözüküyor fakat klasik mobadan biraz farklı gibi duruyor. daha büyük ve geniş sanırım.

  http://www.youtube.com/watch?v=f_fako3wosy

  developer interview'dan anladığım kadarıyla şunlar daha farklı:

  -herolar support, disabler, dmg dealer şeklinde customization edilebiliyor, kendinize özel buildler yapabiliyorsunuz.
  -mape çok dikkat edilmiş, düz klasik 3 lane yerine farklı treasure huntlar, yer altı mağaraları vs. var gold kazanabilecek.
  -daha çok taktiksel savaş ve iletişimi arttıracak öğeler eklenmiş.
  -diablo, starcraft, wow heroları bulunuyor.
  -kendi ultinizi kendiniz seçebiliyorsunuz, seçenekler arasında tabii.
  -skin seçenekleri var fakat dota gibi ayrı ayrı parçalar değil loldeki gibi setler halinde.
 • blizzard'ın son bombası. bilen bilir bu adamlar ea falan gibi yüzlerce oyun çıkarmaz. üç tane sağlam oyun yapıp ortalığın anasını ağlattılar yıllardır (sc, warcraft - wow, diablo). kart oyunlarını saymazsak ilk defa dördüncü bir oyun yapıyorlar ve bu oyunun türünde yıllarca bir numara olacağı kesin. zaten gameplay videosunda illidan'ın* ortama dual warglaive* ile girişi var ki (1:20'den itibaren) bu oyunun efsane olacağını üç saniyede göstermeye yeter.
785 entry daha