11 entry daha
  • blizzard iyi iş çıkarırsa şimdiye kadar yaptığı en iyi oyun olacaktır.
  • beta'sına talibim. o beta key'i aldığım an ne dota'nın ne lol'ün ne de infinite crisis'in yüzüne bir daha baktırmayacak oyun!
  • dota veya lol'e rakip olacak oyun. blizzard yaparsa olur gençler, 4 senelik bir lol oyuncusu olarak bir kez bile olsun dota'nın suratına bakmadım, ama bu farklı. diablo'yu alıp oynamak için bile yüklerim bu oyunu sanırım. moba'nın olayı genelde tek harita türünde oynanmasıdır ancak, lol'de ve dota'da da bu vardı, ben gameplay video'sunda dungeon tarzı yerler gördüm. umarım klasik moba çizgisinden fazla uzaklaşmazlar, işte o zaman tadından yenmez. heyecanlandırmadı desem yalan olur, bekliyoruz efenim.
  • ortaligi fena halde dagitacak olan blizzard kurnazligi.
  • şimdiden herkese geçmiş olsun. blizzard yeni oyuncağıdır. uykusuz geceler bizi bekler
  • hayatimda moba tarzi oyun oynamamis 8 yillik world of warcraft oyuncusu olarak bana "lan acaba mi?" dedirtmistir.
  • gameplay'den bir sneak peek yayınlamışlar. fena olacak gibi gözüküyor fakat klasik mobadan biraz farklı gibi duruyor. daha büyük ve geniş sanırım.

http://www.youtube.com/watch?v=f_fako3wosy

developer interview'dan anladığım kadarıyla şunlar daha farklı:

-herolar support, disabler, dmg dealer şeklinde customization edilebiliyor, kendinize özel buildler yapabiliyorsunuz.
    -mape çok dikkat edilmiş, düz klasik 3 lane yerine farklı treasure huntlar, yer altı mağaraları vs. var gold kazanabilecek.
    -daha çok taktiksel savaş ve iletişimi arttıracak öğeler eklenmiş.
    -diablo, starcraft, wow heroları bulunuyor.
    -kendi ultinizi kendiniz seçebiliyorsunuz, seçenekler arasında tabii.
    -skin seçenekleri var fakat dota gibi ayrı ayrı parçalar değil loldeki gibi setler halinde.
  • blizzard'ın son bombası. bilen bilir bu adamlar ea falan gibi yüzlerce oyun çıkarmaz. üç tane sağlam oyun yapıp ortalığın anasını ağlattılar yıllardır (sc, warcraft - wow, diablo). kart oyunlarını saymazsak ilk defa dördüncü bir oyun yapıyorlar ve bu oyunun türünde yıllarca bir numara olacağı kesin. zaten gameplay videosunda illidan'ın* ortama dual warglaive* ile girişi var ki (1:20'den itibaren) bu oyunun efsane olacağını üç saniyede göstermeye yeter.
  • heyecanlandırandır.*
  • mutluluktan ağlayacağım lan. 10 senedir warcraft 3, bi 8-9 senedir de dota mapini oynayan biri olarak, yıllardır imreniyorum insanlara. hon'u gidiyor lol'ü geliyor, o gidiyor dota 2'si geliyor. bakıyorsun, adamlar uğraşmış geliştirmiş şuncacık mapi ne hale getirmiş. oynamak istiyorsun ama namümkün. efektleri, sistemleri ne kadar gelişmiş olursa olsun, arthas'ı illidan'ı muradin'i ve daha nicelerini bırakıp nasıl oynayacaksın herodan bozma çakma sihirdarlarla zamazingolarla. dotada(w3'te) karakterlere biçilmiş kabataslak hikayeler değil, koskoca bir tarih var hemen her karakterin arkasında.

sadece bu mu? değil elbette. warcraft 3'teki mizah hangi oyunda var, hangi oyun mana şifresini ''there is no spoon'' yapma inceliğine sahip. istediğiniz kadar türkçe yapın, goblin techlerle hedefe kitlendiğinizde o tiz sesleriyle ''do not run, we are your friends!'' ya da ''we come in peace'' diye bağırdıklarında kahkahayı basamayacaksam, balanar çalan telefona ''i'm a dreadlord, not a druglord'' diye isyan etmeyecekse neyleyim öyle oyunu.

umarım bu oyun yalnızca daha gelişmiş oyun motorundan, grafiklerden ibaret olmaz ve beraberinde w3 ruhunu da getirir. tek sıkıntım tüm blizzard karakterlerini içeriyor olması zira starcraft'a hiç aşina değilim, diablo hadi neyse. hem sen niye warcrafttan türemiş ve o dünyayla bütünleşmiş bir şeye diablo ve starcraft'ı sokuyorsun ki. amaç belli tabi, diğer oyuncuları da çekmek. neyse işinin hakkını verdiğin sürece gözünün parada olması mühim değil blizzard. yeter ki altından kalk şu işin.

şimdilik çıkmasını dört gözle beklediğim oyun.
777 entry daha
hesabın var mı? giriş yap