şükela:  tümü | bugün
  • championship manager da arjantinli genc oyuncu, mariano heron. oyniyanlarin ucuza kapatmasi tavsiye edilir..
  • yunanli matematikci.
    geometri, hacim ve alan hesaplamalari uzerine bircok calisma yapti. ayrica matematikte oldugu kadar mekanik alaninda calsimalari vardir. kendi adini tasiyan heron cesmesi ve eolipil gibi daha bircok makinannin mucidi oldugu sanilmaktadir.
  • balıkçıl anlamına gelen kelime
  • "yarış bisikleti" tanımlamasının, daha doğrusu bu sıfata uyan bir bisikletin çok kıymettar olduğu yıllarda ülkemizde ara sıra rastlanan fransız malı bisiklet markası.
  • iskenderiye'lidir.mechanica (mekanik) ve pneumatica(pnömatik) adlı iki önemli yapıtı vardır ve bunlarda hava, su ve ateşi hareket ettirici güç olarak kullanan çeşitli makinelerin veya otomatların örneğin içindeki sıvının akışını ayarlayan testiler, buhar gücüyle döndürülen küreler veya açılıp kapanan kapılar ve gök saatlari tasvirini vermiştir.
  • türk silahlı kuvvetlerinin israilden satın alacağı insansız hava aracı.
  • tsk israil'den 10 adet satin almistir. uçakların teslimatının, kamera sistemlerindeki hata nedeniyle geçikmiş ama sorunlar düzeltilmiş. israil, türk hava kuvvetleri ile yapılan 190 milyon dolarlık anlaşma ile, casus uçaklarla ilgili eğitim ve teknik destek de verecek.
  • aldığı paranın hakkını vermiş bir uçak. tsk israilden aldığı bu uçakla bugün 50-60 kadar teröristi toplandıkları yerde bombalamıştır. her işi yapıyor, bize de izlemesi kalıyor. pek de şirin bir uçak. görseniz.
    fakat benim anlamadığım şey, ölenler için üzülmüş oluşum. o orospu çocukları benim şehirlerimin ortasında masum insanları öldürürken hiç düşünmüyorlardı belki ama, ben yine de bir parça üzüldüm. o kadar acizlerdi ki...
  • tsk'nin kiraladigi bir tanesi iki üc ay önce batman yakinlarinda düsmüs olan ucak.