şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sözlük yazarlarının ve de yönetiminin cinsel suçların olumlanmasına duyduğu rahatsızlığı ırkçılığa da duyup duymadıklarını öğreneceğimiz kampanyadır.

  (bkz: #78805743)
  ağrı'da öldürülen küçük kızın annesinin acı çekmediğini, kürt kadınların menfaat için çocuk doğurduğunu, satınca üzerinden para kazanacağı değerli bir malı kaybettiği için üzüldüğünü, evladım öldü diye üzülmesinin poz olduğunu yazan bir şahsiyet.

  daha da bu minvalde gidiyor. bakalım siz sözlük yazarlarının ve de yönetimin şahsiyetinin çapı neymiş.

  başlıkta iki entry'e ne gerek var, birleştirelim editi:

  kürt erkeklerinin kız kardeşlerine tecavüz ettiğini ve kürt annesinin "mala" zarar gelmemesi, avucuna girecek paralara halel gelmemesi için kızı abisinden bile koruduğunu söyleyen ırkçı yazarın uçurulması gerekliliğini dillendiren bir kampanyadır.

  ki bu yazdıklarındaki ırkçı nanelerden sadece birisi. cinsel saldırıyı olumlayan yazarı uçuran yönetim, bu ırkçılığın en pespaye haline hayat veren yazarı uçurmak için neyi bekliyor?

  tüm kürt erkekleri kız kardeşlerine tecavüz etmek için fırsat kolluyormuş.

  bir de gerçekler bunlar tamam mı diyen aptallar var. gerçeklere gireyim. türkiye'de 18 yaş altı evliliklerin en yüksek olduğu yer ağrı. resmi evliliklerin yüzde 16'sı 16-18 yaş arası resmi evlilikler. bir de resmi olmayan daha küçük yaş evlilikler var. bunları da doğumlardan yuvarlak öğreniyoruz ve yüzde 18 falan yapıyor ikisinin toplamı ama sizin güzel hatırınız için yüzde 20 olsun. yani ilk palavranın hesabı bitti. tüm kürtlerin olayı demek 13 yaşına gelince kızlarını satmak değilmiş. yüzde 80'i farklı bir yol izliyor.

  gelelim 13'üne gelene de abisinin, amcasının tecavüz etmek için fırsat kolladığı kızlara. 2016'da intihar eden sayısı 29. türkiye 'de intiharların cinsiyete oranına göre 9 kadın olmalı intihar eden ama sizin için elimi bol tutayım 15 kadın olsun. bunların da 15 yaş türkiye oranı yüzde 2 olduğundan 3 kişi olmalı ama sizin için ikiye katlayayım 6 olsun. vay be, tecavüz etmek için fırsat kolluyor tüm şehir. yabancı erkekler bir yana abileri, amcalar hele her an tetikte. abiler bir de aynı evde yaşıyorlar ama 13'e gelince satılacak "mallardan" sadece 6 tanesine zarar verebiliyorlar ve anneleri de kötü kalpli kraliçe anneleri de bu 6 kızı, artık piyasa değerleri kalmadığı için intihar etmeye teşvik ediyor.

  ağız dolusu çizilen dehşet tablosu bu ki intiharların sebebi bilinmediği gibi verdiğim sayı da en zorlama, en abartılı sayı.

  bir de bu salak tabloyu konuşma sebebimiz ne? 4 yaşında bir kız çocuğu ölüyor ya da öldürülüyor, ülkede insanlar bunun acısını hissediyorlar ve bir tip çıkıp kürtler şöyle sefildir, böyle alçaktır, böyle çıkarcıdır, çocukları ölünce asla ama asla acı çekmezler, parmaklarının arasındaki akıp giden gaymelere ağlarlar, şeytanın yeryüzüne tecelli etmiş haliymiş be kürt baba ve kürt anne ki ful time tecavüzcü coşkun tadında takılan abi ve amca da cabası.

  her türlü veri, kesilen ahkamların birer palavra olduğunu gösteriyor ama ne önemi var, entelektüel eğitimini sezen aksu, türk seküler oryantalizmi ve ırkçı tasavvurlarıyla edinmiş birisi için ne önemi var olguların.

  hadi tüm bunlar sadece bir yorumlama hatası olsa, yanlış çıkarımlar olsa neyse, çocuğu ölünce asla ve asla ölümü yüzünden acı çekmeyecek anne ve baba ile tecavüz fırsatı kollayan abiler, amcalar ve tüm kürt halkının böyle olduğunun iddia edilmesini de acı gerçekler olarak görüyorlarmış. ölen küçük leyla'nın annesi rezil birisiymiş bu yazara göre, sakın üzüldüğünü düşünmeyin, kürt çünkü (bu arada leyla'nın annesi de kürt değil gerçekte), kürtler çocukları ölünce hiçbir şey hissetmezler, bizim gibi insanlar değil onlar, ayrı bir canlı türü, paradan başka hiçbir şeyi önemsemezler, hele kadınları var ya kadınları, onlar ne paracıdır, ne menfaatçidir. ne hikmetse erkek egemen zihniyetin pek güçlü olduğu bu diyarda mutlak kötü kadın olarak ilan ediliyor ve gene bir kadın tarafından ama bu akıl bozukluğunun sebebini psikiyatristler daha iyi bilir, ben girmeyeyim.

  bir de bunu şakşaklayan kadınlar var. bir başka acı gerçekçiler de the red pill tayfası. onlar da "kadınlar paraya tapan orospulardır, dostum. bu acı gerçeği kabul et" dediklerinde niyeyse acı gerçeğin ne cinsiyetçi, ne içi boş bir çıkarım olduğunu fark ediyorsunuz da tüm kürt anne ve babaları kötülüğün yeryüzündeki temsilcisine çeviren, tüm kürt erkeklerini tecavüzcü olarak ilan eden birisinin zırvalarında mı acı gerçek görüyorsunuz. salaksınız.

  ve bu ırkçının hala burada olması da insanlık ayıbınız.
 • ön edit: yazarın cevabı burada: (#78815493)

  daha doğrusu "her türlü yazar sözlükten uçurulsun" olmalı. aşağıdaki özelliklerden en az altısını taşımayan tüm yazarlar uçurulmalı:

  chp'li, hdp'li, kemalist, biraz solcu, biraz devletçi, içki içen, biraz dindar, ateist, biraz milliyetçi, biraz komünist.

  edit: tamam beş özellik olsun. altı özellik çok fazla oluyormuş.
 • (bkz: #78812582)
 • ortacag kafasina sahip bir gerizekalinin sozlukten ucurulmasini elbette desteklerim.

  edit: irkcilik dunyanin hicbir yerinde ifade ozgurlugu kapsamina girmez.
 • her türlü ırkçılığa ayrımcılığa hayır.
 • ırkını kendisinin seçtiğini düşünen yazar sıçmığı. uçurulsun!
 • hiç şiir okumamış gibi kötüsünüz. bir köpeğin başını hiç okşamamış, hiç bayram şekeri dağıtmamış, çocukla çocuk olmamış gibi kötüsünüz!
  sevinince kötüsünüz, korkunca kötüsünüz, korkunçça ve korkakça kötüsünüz!
  zihniyetin batsın herturluyazar.
 • üst edit...tesekkurler ediyorum hepinize ..buradan ..#78831262

  gerceklere dayanamayanların başlattıgı kampanyadır.

  sizler de biliyorsunuz ki yazdıklarım yuzde yuz gercek ,bakın cok kolay ,konfirme edin, neden minik kız cocukları kendini asıyor,neden cocuk gelinler var...
  veya zülfünün mutluluk kitabını okuyun,en kolayı bu.

  ve bu kampanyayı destekleyenlere ve bana küfür yagdıranlara bu da hediyem olsun..burdakiler de mi ırkcılık....#73636643

  siz yaptıklarınız görmeyin bana ırkcı deyin.

  kötülüğü yapın,eleştiren ırkcı olsun .ok.
 • uçurun herkesi uçurun. yeter ki sizin gibi düşünmesin hemen uçurun.
  engelle geç kardeşim, adamın görüşleri. elinizde olsa idam eder, içeri de çürütürsünüz. e hani düşünce özgürlüğü. ne farkınız kaldı sizin diğerlerinden.

  edit: artık mesajla taciz etmeyin, fikirlerini söylemiş ve bence uçurulmamalı. eğer karşıt görüşlere saygınız yoksa gidin kendinize bir sözlük açın, yazar alımında da mülakat yapın canınız sıkılmasın.

  edit 2: adam tecavüz suçunu övmek mi düşünce özgürlüğü demiş, yahu insaf adam/kadın hangi entry'de tecavüz suçunu övmüş. at gözlüklerinizi çıkarın artık.
 • konuyu bilmiyorum, ne yazmış bilmiyorum.

  ama sansüre takılması gereken hiçbir düşünce olmamalı. ne demiş olursa olsun.

  ordan uçur, burda görmezden gel sadece 31 olabilir.

  31 için porno kullanın. toplaşıp toplaşıp birilerini linç etmeyi bırakın.