şükela:  tümü | bugün
  • sektorunde dunyanın en iyilerinden biridir.
  • kayserikaplanlarindan istikbal grubunun bir parcasi olan firma. grubun amiral gemisidir. anlayamadigim nokta ise hes kablonun neden sonradan kendileri tarafindan satin alinmis olan istikbal markasi altinda toplanmak istemesi olmu$tur.
  • dunyada bir amerikan firmasindan sonra 2. fiberoptik kablo uretimini yaparak izleyicilere dumur uzerine dumur ya$atmi$ bir $irkettir.
  • 1974 yılında kurulan şirket 1999 yilinda boydak holding çatısı altına girmiştir. boydak grubunun yatırımlarıyla hızla buyuyen şirket türkiye kablo piyasasında tercih edilir bir marka haline gelmiştir.
    http://www.hes.com.tr/
  • merkezi kayseri hacılar ' da bulunan firmadır. bakırın elektrolizinden , haddelenmesine , kablonun dış kılıflanmasına , kabloların makaralarının üretilmesine , makaralara sarılmasına , fat testlerinin yapılıp , müşterinin kapısının önüne kadar indirimesine kadarki aşamaları kendi başına kotarırlar. (bkz: entegre tesis)

üretim bantlarında en son teknoloji ürünü makinalar kullanmalarına rağmen , yönetsel açıdan tipik türk mantalitesi hakimdir. 2006 cirosu yaklaşık 550 milyon ytl'dir.

tesisat kablosu ( nya , nyaf , nym ) , güç kablosu ( nyy ) , o.g. ve y.g. kablosu ( xlpe ) , data kablosu ( cat5 , cat 6 ) , telefon kablosu ( pd-v , kpd-pap , kpd-ap , kpd-ap-a ) , fiber optik kablosu , fiş kablosu ( ttr ) , halojen free kablo , alpek kablo , al iletken , örgülü tavlı bakır üretimi yaparlar.
  • kablo pazarında a plus kalite sınıfına girmeye çalışan ancak kullanılan %30'luk hurda bakırın getirdiği kayıplardan dolayı bunu asla başaramayacak ikinci sınıf kablo markasıdır.
  • son zamanlarda tv'de reklamlar vererek borsaya mı açılıyor lan yoksa diye düşündüren firmadır. reklam olayı iyi de kedi ne lan?kayserili değil misiniz siz?hani pastırma falan olsaydı yine iyiydi.
  • reklamında 'dünya için üretiyoz' diyor sanırım. iki kez dinledim, ikisinde de kulağımı tırmaladı. üçüncüyü bekliyorum.