şükela:  tümü | bugün
 • 2018 de izleyeceğimiz yvonne strahovski li korku filmi. filmin çekimleri bitti ve fragman için gün sayıyor. bir kaç görsel paylaşıldı sadece ..filmde bir göl evinde 2 kızı ile maskeli bir katilin eline düşen bir kadının hikayesi anlatılıyor.

  edit: vizyon yılı.
 • türkiye'de temmuz sonunda vizyona girmesi beklenen bir korku filmi.

  her eve imdb
 • ilk fragmanı çıkan film:

  https://youtu.be/yjnlnzoewsq
 • mekan ışık ve ses mükemmel, senaryo zorlama. germeyi başarıyor ancak kadının aptalliklarina alışmanız gerekiyor. ıssız bir yerde ve iki tane kızı olan bir annenin yaptığı davranışlar sinir bozucu ve filme konsantre olmayı engelliyor. ayrıca katil, sen ne orospu çocuğusun ya? melek gibi kızlara o korkuları yaşattın?
 • çok klişe bir senaryoya ve mantık hatalarına sahip film. ama ben yine de beğendim. ışıklandırma, atmosfer oldukça iyi.

  --- spoiler ---

  filmdeki mantık hatalarını açıklamak gerekirse, en başta mantık hatası kadının orman evine kocasının işinin bitmesini beklemeden çocuklarıyla gitmesi. bu kadar acele edilecek ne var ki? kadının kocasını beklemeden çocuklarla taaa dağ evine gitmesi aşırı saçma ve filmin en başında bu gözünüze çarpıyor. devamında da mantık hataları devam ediyor. anne ve çocukları araba ile dağ evine vardıklarında, anne bahçenin kapısını açamıyor. sonra uzaklardan, bir yerlerden sanki hep bu anı beklemiş gibi bir abimiz* arabasıyla geliyor, evin hikayesini (önceden burada yaşayan aileyi, kaybolan çocuk john'u ve onlardan bir daha haber alamadıklarını) anlatıyor ve kapının nasıl açıldığını gösteriyor. buradan anlıyoruz ki aile dağ evine ilk defa geliyor. zaten devamında da kadın kocasını arayıp burası çok güzelmiş, göl harika falan diyor. ama sonuna doğru musallatçı abimiz (önceden o evde yaşayan ve kaybolan john), yatağın altına saklanan çocuklara onları burada yıllardır izlediğini fakat onların fark etmediğini söylüyor. zaten gereksiz bir söz olmuş, filmin mantık akışını da bozmuş.

  ayriyetten john'un hikayesinin anlatilmamasi, yaptıklarının bir sonuca bağlanmaması da çok yavan olmuş. mesela şu korku sahnelerinin çok uzatılması yerine vakit filmin sonunda john'un hikayesinin anlatılması ile doldurulabilirdi. çok daha etkili olurdu kanımca.

  --- spoiler ---
 • quinn lasher imzalı 2018 yapımı gerilim filmi. yvonne strahovski nin güzelliği filme bir şey katmıyor. vasat bir gerilim filmi olarak kalıyor. film daha güzel bir home inovasion olabilecekken kadının geri zekalılığı, katilin tembelliği mi isteksizliği mi yoksa kararsızlığı mı belli olmayan ve nihai anacının ne olduğu belirsiz tutumu nedeniyle havada bir film olmasına sebep oluyor. diğer yazarların belirttiği gibi filmin görüntü kalitesi, karanlık ortamı gayet yerinde.

  --- spoiler ---

  eşi gecikeceğini söylediği halde sanki uçak biletleri alınmış gitmesi elzemmiş gibi kadının kendi arabasıyla saatlerce direksiyon sallayarak kuş uçmaz bir orman evine gitmesi tam bir saçmalık olsa da gerilim filmleri için gerekli bir geri zekalılık örneği. ikincisi daha eve girmeden kapıda beliren adam “sizden önce orada şunlar yaşadı johnny denen oğulları kayboldu” diyerek evin içinde aileye kimin musallat olacağını belli ederek spoilerın allahını vermiştir.
  katil neyin kafasını yaşıyor belli değil. senelerdir aileyi gözlemiş ee şimdi ne yapıyorsun ne olacak sonra ve neden şimdi bir şey belli değil. o kadın sabaha kadar belinde balta ile nasıl ayakta kaldı hayret-i mucib.
  --- spoiler ---

  filmi sıkılmadan izledim vaktime yazık oldu demedim. çünkü güzel çekilmiş iyi bir iş çıkmış ortaya. lakin zerre gerilmedim. bir de yvonne alakasız bir soyunma sahnesi ile bize hala taş gibi olduğunu göstermiştir teşekkür ederiz.