• "ataerkil" geleneğin kurallarını reddetmek fakat içlerinde işine gelenleri, kullanışlı olanları sahiplenerek "görgü kuralı" ilân etmek de ne bileyim sanki biraz...
  • görgü kuralı değil centilmenliktir.
  • kendileri tarafından en iyi ihtimalle ne yediğimiz, ne içtiğimiz ve ne giyindiğimiz ile alakalı her türlü aşağılamaya ve baskıya maruz kalıyor ve hatta sabah akşam çekirge gibi öldürülüyor olmamıza rağmen hiçbir şekilde sesi çıkmayan; ve bir gram kadın haklarını savunmayan erkeklerin, her nedense iş hesap ödeme konusuna gelince yırtıla yırtıla "eşit değil miyiz kardeşim, kadın da ödesin" diye cayır cayır entry kastığı ülkeye türkiye denir. aynı eşitlikçi heyecanı, "erasmusa giden sevgiliniz", "tinder kullanan kadın akrabalarınız", sizin gibi seks yapan kız kardeşiniz, ne bileyim "uluorta herkesin içinde kahkaha atan" karınız için falan da gösteriyorsunuzdur inşallah. var olduklarına dair zerre umudum yok ama yine de varsa; adil olmak adına içinde tüm bunları halletmiş derdi gerçekten eşitlik olan sevgili erkek yazarları ayrı tutuyorum.

ama hepimiz biliyoruz ki derdiniz eşitlik değil, cebinizden çıkan üç kuruş. o yüzden eşitlik falan gibi güzel kelimeleri o küçük iltihaplı beyninizle yaptığınız hesaplarınızı temize çıkarmak için kirletmeyin rica ederim. bize yönelik her türlü şiddetin yılmaz birer temsilcisi olduğunuz bu yaşanmaz hale gelen ülkede, bırakın herhangi bir kadının hesabını ödemeyi, bir kadın ile aynı masada oturup çay içmeyi bile hak etmiyorsunuz zaten.

o ödesin ben ödedim rererö. şu hale bak. çöp çöp muhabetler.
  • hesabı, maaşı olan öder. net
  • edep ve usul olarak erkek iki hesap çeker kadın bir kez.

ama "hesabı erkek öder " diye bir kural yok. zarafet işimiz kardeşim tabi biz bilicez.
  • böyle düşünen kizlar var evet. hatta çevrelerindeki kız arkadaşlarına da sorar. hesabı kimin ödediğini? ortak ödedik derseniz sizi aşağı görür. hesap işi erkeginmis.
    en sevmediğim hareketler, herkes kendi yediğini ödesin. böyle daha iyi.
  • bence burda devreye düşünceli insan girer...mesela yemek yedik ben ödedim ... başka yere gideriz ve kız bunun farkında olup ödemek ister......ve sonrasına bakılır
  • aslında davet eden öder.
    eğer ilk buluşmaysa herkes kendi hesabını ödemeli bence.
  • daveti kim yapmışsa hesabı ödemesine izin verilmesi bir görgü kuralıdır.

kaynak
    götüm
  • en nefret ettiğim olay ve asla kendime yediremem bir erkek hesabımı ödemeye çalışsa. ne yediysen içtiysen onu ödersin. canım almanlar<3
hesabın var mı? giriş yap