*

şükela:  tümü | bugün
  • sonuna kadar katildigim aciklamadir. bu böyledir, yüzyillardir.

su hesaptan kurtarma cabasindaki erkekler ne zamandir böyle türedi anlayamiyorum, anlam da veremiyorum. paran yoksa cagirma yemege kardesim. gidin bi kafede cay icin.

(bkz: burcu esmersoy'un linç edilme saçmalığı)

edit: (bkz: genc berkcanlar rahatsiz orkunlar sessiz)
  • başlığının altına anı da bir kebabın damlacığı içi bomboş cümle.
  • e bu denkleme gore ben gorgusuzum?

yani simdi burcucum konustukca batiyorsun tatlim. hesabi erkek degil davet eden oder, bunun kurali da gorgusu de budur. ortak bi karar verilmis bi yemege gidilmisse hesap gelince kadin elini yalandan cuzdanina uzatir, bu sirada erkek karsi cinsten etkilenmis ve 2. bir gorusme yapmayi planliyorsa.. hesabin lafini bile etmeden zaten oder, hatta hesabin odendiginden haberin bile olmaz.

ha iki tarafta birbirini begenmemistir 2. gorusme ihtimali yoktur, o zaman almana donulur.. bunun da kurali budur.

ayrica (bkz: az bilinen gorgu kurallari)
  • gayet haklı önerme. ilk buluşmada hesabı erkek öder bu bir görgü kuralıdır. ha sonraki buluşmalarda kız tarafından bir hamle gelmiyorsa o zaman gönül rahatlığıyla siktiri basabilirsiniz.
  • ilk adımı erkek atsın.
    hesabı erkek ödesin.
    erkeğin evi var mı?yoksa zke zke alacak!
    erkek ne iş yapıyor?
    erkeğin arabası var mı?yoksa zke zke alacak!
    erkeğin maaşı ne kadar?......................................................= kadın ve erkek eşittir!
    eve erkek bakar.
    düğünü erkek yapar.
    eşyayı erkek alır.
    şu kadar altın alsın erkek.
  • hesabı erkeğin ödemesi beklenen zamanlarda kadınlar eşit işe eşit ücret talep etmiyordu, hatta genel olarak çalışmıyordu bile.

çalışmayan kadınların hesabını zaten her erkek gücü yettiğince öder. bu kadın olması ile alakalı değil, o anda imkanların kimde olması ile alakalıdır. ama çalışan bir kadının hesabını neden ödemem gerektiğini anlamıyorum.

not: bence mekanı seçen öder.
  • şark toplumlarında kesinlikle doğrudur.

batı grubu ülkelerde alman usulü herkes kendi parasını öder.

dünyada kadının hesabı ödediğini ise hiçbir yerde göremezsiniz sadece ufak istisnalar vardır.
  • afedersiniz "görgünüze sokayım" dedirten kural / başlık.

o zaman parası olmayan aşk yaşamasın. böyle başlayıp devam eder zaten. devamı da belli vay efendim hayatımda bir kere evlenicem en güzel düğün en güzel gelinlik en güzel fotoğrafçı en güzel ev en güzel eşyalar en güzel bok püsür. silkelenin bi kendinize gelin kızlar. ekonomik özgürlüğünüzü alın elinize.

ha parfüme 300 / 500 lira veriyorum sende hesabı öde diyen de gördük twitterda, 5 lirayla gece kulübüne giden de (ne olur ne olmaz, çıkışta kendisini yamayamazsa birine dolmuş parası olsun diye) gördüm bizzat.
  • (bkz: #75852667)